„Полудена по тебе“: Уште една нова песна на младата Лара (ВИДЕО)

Младата пејачка Лара Иванова ја извади новата песна насловена како „Полудена по тебе“.

Ова е нејзина трета композиција, по претходната тема „За нас“ со која се претстави на последното издание на „Макфест“ со која го привлече вниманието на јавноста.

За новата песна „Полудена по тебе“, Лара ќе рече:

„Оваа песна е уште едно остварување на моите соништа и морам да признаам дека сум многу возбудена, впрочем секое ново музичко парче кое ќе излезе од студио прави да се чувствувам така. Се надевам ќе уживате во неа, исто колку што уживам и јас“.

„Полудена по тебе“ има и англиска верзија на песната насловена како “Crazy about you”.

За музиката на „Полудена по тебе“ се потпишува продуцентот Иле Спасев, а за текстот се погрижи Робин Зимбаков, додека свој печат со сценариото за видео записот остави режисерот Горан Симјаноски.

Локациите на спотот беа снимени околу објектот на ГТЦ и населба Аеродром.

Имено, младата пејачка постојано е во студиото на продуцентот Иле Спасев, со кого веќе работат на нова песна која би требало да биде готова до Нова година.

Слични објави

Секси е благ збор: Сузана Гавазова се соблече на крајот од летото (ФОТО)

Igor

Најчудните барањa на светските ѕвезди: Ријана бара тепих со леопард принт, Лејди Гага постер од Дејвид Боуви

Еспресо

Порноѕвезда снимала сцени на хрватски автопат

Igor

Што МОРА да пробате ако сте на Халкидики или во Кавала

Igor

Српска пејачка позира „пиштол гола“, а фановите и напишаа дека нема срце! (ФОТО)

Igor

Летна старинска супа

Еспресо

Остави Коментар

18 − 4 =

Слични објави

Во бременоста дојде до дури 110 килограми: Џесика Симпсон успеа да се врати во топ форма, а нејзиниот тренер открива како! (ФОТО)

Еспресо

Карлеуша се стопи! Српската ѕвезда облече перверзен костим за настапот во Белград (ФОТО)

Igor

Заборавила да се дотера? Елена Велевска по спортски дуксер во емисија (ВИДЕО)

Igor

Задолжително мора да го пробате нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Еспресо

КАРЛЕУША НА ТУРБО ПОГОН: Плива со луксузно помагало! (ВИДЕО)

Igor

Овие хороскопски знаци секогаш се борат за правда!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian