14.8 C
Скопје
07:12 - 26 септември, 2023

Пиши, препиши: Роџер Мур во Македонија умре по вторпат

Роџер Мур во Македонија умре по вторпат – не навистина, но нашите медиуми му ја пружија таа чест.

 

 

Инаку, славниот актер почина на 23 мај 2017 година.

Слични објави

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо

(Видео) Бритни Спирс пак танцува на „шипка“: Најпровокативна кореографија до сега

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша возврати на „Ѕвезде Гранда“: „Мртви сте уште од лани“

Еспресо
Се вчитува....