Пинк: На 17 години доживеав спонтан абортус

Светски популарната пејачка Пинк (39) само неколку дена по објавувањето на нејзиниот најнов албум „Hurts 2B Human“ ја откри инспирацијата и скриените приказни зад нејзините нови песни, кои зборуваат за нејзините битки со анксиозноста, самодовербата и љубовта кон себе си.

Песната „Happy“ е лично напишана за Пинк, која во стиховите пее: „Уште кога имав 17 години, отсекогаш си го мразев моето тело, и се чувствував како телото да ме мрази мене, може ли некој да ми најде пилула за да не се плашам од сама себе?“

– Причината поради која го кажав ова е дека секогаш сум имала тешко, силно и гимнастичко тело, но во мојата 17-та година доживеав спонтан абортус. А сакав да го зачувам детето. Но, кога ова ќе ѝ се случи на една жена или млада девојка, тогаш се чувствувате како вашето тело да ве мрази, како тоа да е скршено и неможе нормално да ги извршува вообичаените работи – раскажа пејачката.

Слични објави

Се „испеглале“ со Фотошоп – Шупут со досега најдлабокото деколте (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Вики Миљковиќ купила луксузен стан, а за еден детаљ во него ќе даде дури 10.000 евра! (ФОТО)

Igor

Сите се неважни, обичен жабарник: Карлеуша ги подбра сите, а само таа има влијание на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

СРЕЌАТА Е ВО МАЛИТЕ НЕШТА: Јадете тестенини за да бидете посреќни

Igor

Резултатите од обдукцијата пристигнаа: Познато е како загина раперот Гру

Igor

Мерлин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Еспресо

Остави Коментар

три × 2 =

Слични објави

Масло од цимет од кое косата ќе ви расте како луда

Igor

Совршено тело и „плочки“ на стомак: Касандра денес има 46 години и изгледа како „авион“ (ФОТО)

Igor

Водителката Милена Антовска е искрена: Сопругот го запознав во кафана (ФОТО)

Igor

(Не)корисни трикови од интернет: Никако не правете го ова, освен ако сакате да си го запалите домот

Еспресо

Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Igor

Хороскопот открива – Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годината?

Igor