Оваа девојка ќе ја претставува Србија на „Мис на Светот“, Македонија и оваа година без своја претставничка? (ФОТО)

Вчеравечер во Белград се одржа изборот на „Мис Србија“ за 2019 година, а оваа ласкава титула ја понесе атрактивната бринета Андријана Савиќ.

Таа е од Горни Милановац, има 18 години и учи во средно медицинско училиште во Земун.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MISS SRBIJE 2019 (@andrijana___savic) on

Во слободно време се занимава со спорт и тренира бокс. Таа изјавила дека во иднина би сакала да се занимава со убавина, но и менаџмент.

Инаку нашата земја и оваа година по се изгледа ќе остане без своја мисица, бидејќи Лидија Велковска која ја поседува лиценцата за официјалниот „Мис на Светот“,  не и паѓа на памет да организира избор и да ја избереме најубавата Македонка.

Слични објави

Љубовните походи на пребогатиот бизнисмен: Бил со Наоми Кемпбел и со Хајди Клум, а сега љуби 49 години помлада убавица (ФОТО)

Igor

Ким Кардашијан неколку месеци пред 40-от роденден официјално стана милијардерка

Еспресо

Повлечени сите тужби против Џуси Смолет

Igor

КАЈЛИ ЏЕНЕР објави нови фотки, па се најде на ѕидот на срамот (ФОТО)

Igor

Џастин и Хејли се венчаа по вторпат, а пејачот се почести со часовник од 50.000 долари (ФОТО)

Igor

Вака се носи моментно најпопуларниот тренд: Ким Кардашијан во феноменален стајлинг

Igor

Остави Коментар

20 + оне =

Слични објави

Раперката Тауна, новата албанска СЕКС-БОМБА (ФОТО)

Igor

Серена Вилијамс: Издание во какво не сме ја гледале (ФОТО)

Igor

„Имам доверба во моето дете“: Анабела на удар на јавноста откако својата ќерка Нина (14) ја пуштила на море со момчето (ФОТО)

Васко Спасоски

Бизарни детали за еден од најпознатите холивудски парови!

Еспресо

Лумперајка до зори: Вељко и Богдана на Копаоник прославија три години љубов!

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша од Турција ни испраќа жешка фотографија – позира топлес! (ФОТО)

Васко Спасоски