Оскаровката сосема искрено: Што ќе ми е маж во животот?

Славната актерка изјави дека нема „ниту состаноци, ниту бакнежи“ во нејзиниот живот веќе 35 години.

Актерката Дајан Китон изјави во едно интервју дека веќе скоро четири децении не била на љубовен состанок, и дека не и фали маж во животот.

„Имам 73 години и не одам на состаноци. Никој не ме ни вика. Буквално никој, разбирате? Не сум излегла со никој веќе 35 години. Имам мажи, кои ги сметам за пријатели, но немам ништо со нив“, изјави таа.

„Никогаш не сакав да се омажам, да бидам нечија жена. Имам толку години и мислам дека сум единствена од својата, можеби дури и од претходната генерација, која е сингл цел живот. Не мислам дека сум тажна поради тоа, навистина сум среќна што никогаш не се омажив“, изјави таа.

Сепак јавноста ги памети нејзините врски, пред повеќе децении беше со актерките како што се Ал Пачино, Ворен Бити, Вуди Ален…

„Кога бев млада, сакав да ме сакат сите тие извонредни актери. Не требаше да дозволам да ме заведе талентот. Кога и двајцата се занимавате со иста работа, не е тоа баш сјајно. Требаше, можеби, да пронајдам некој супер маж кој би сакал семејство“, изјави таа.

Слични објави

Се сеќавате на пејачката Житарова која се пресели на Алјаска? Таа се враќа на естрадата, а денеска изгледа подобро од било кога! (ФОТО)

ИТАЛИЈАНСКИ БРУСКЕТИ: Сите потребни состојки веќе ги имате дома (РЕЦЕПТ)

Igor

Како изгледа шопингот од перспективата на мажите (ФОТО)

Еспресо

Заборавете на 69! Позата 77 е новиот хит кој ветува огромно задоволство

Igor

Дознајте кои се трите клучни секс-зборови

Igor

200 ЖЕНИ ВЕРУВАЛЕ ДЕКА СЕ ВО ВРСКА СО НЕГО: Познат Хрват жртва на кражба на идентитет

Igor

Остави Коментар

девет + пет =

Слични објави

Ванеса Брајант со емотивна порака за ќерка си, една недела по смртта: Објавата собра повеќе од 4 милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо

Болни раскинувања, но и среќни епилози – ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ

Igor

Тенисерот ја остави, а сега е во врска со 7 години помлад – Пејачката објави фотка поради која се прашуваме: Дали се реални?

Еспресо

ПОТВРДЕНО: Дикаприо и Де Ниро во новата драма на режисерот Скорсезе! (ВИДЕО)

Еспресо

Ова е најмладиот син на Мајкл Џексон за кого скоро 10 години никој не знаеше ништо! (ФОТО)

Еспресо

СЕ ПРАВИ НАВЕЧЕР, СЕ ЈАДЕ НАУТРО: Неверојатен здрав појадок кој го топи салото

Igor