Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Славната русокоса е на удар на критики дури и од оние најверните фанови.

Гвен Стефани на доделувањата на овогодинешните Греми награди се нашла на удар на критики поради лицето без ниедна брчка на 50 години.

Малку кој не би се согласил дека американската пејачка Гвен Стефани изгледала беспрекорно на доделувањата на овогодинешните Греми награди, каде дошла со сопругот Блејк Шелтон. Сепак, многу фанови забележале големи промени на нејзиното лице.

50-годишната Гвен на црвениот тепих се појавила во минијатурна тоалета и во високи чизми, облеката ја менувала три пати, но најмногу внимание привлекувала со својот неверојатно свеж изглед, без ниедна бркча на лицето, и речиси порцеланскиот тен.

profimedia

Така веднаш се појавиле гласини за тоа дека популарната пејачка во последно време се повеќе оди на естетски зафати за да изгледа помладо, бидејќи тешко дека во своите години би постигнала таков сјај само благодарение на козметика, или добри гени.

Не минало многу време пред на социјалните мрежи да почнат да кружат коментари.

“Боже, што направила Гвен со своето лице?”, прашува еден фан.

“Еј Гвен, престани со пластичните операции и ботоксот на твоето прекрасно лице. Почнуваш да изгледаш како лажна Мадона”, рекол друг обожавател.

“Лицето на Гвен се состои од 99% филери и 1% кожа”, вели една девојка.

“Гвен, што си направила? Срамота”, напишал друг фан.

profimedia

Ова не е прв пат фановите да ја нападнат со негативни коментари поради наводните корекции што кои направила на лицето. Во април минатата година била критикувана поради претераното зголемување на усните и пластичниот изглед, но Гвен тоа одлучно го игнорира и засега во јавноста не се огласила за својот изглед.

profimedia

Слични објави

ТУРСКА МЛЕЧНА ПИТА: Необичен, но превкусен десерт (РЕЦЕПТ)

Igor

Дневен хороскоп за среда, 18 март – Погледнете каква ќе ви биде оваа среда

Еспресо

Алисиа Силверстоун од култниот тинејџерски филм „Clueless“ е непрепознатлива! (ФОТО)

Еспресо

Српската блогерка позира топлес, а траги од бикини некаде нема: Дали е ова нејзината најжешка фотка ова лето? (ФОТО)

Васко Спасоски

Стилот или го имаш или го немаш: Боки 13 и во судница со модерни патики од 500 евра (ФОТО)

Igor

Ладен пијалак од црвено вино и чоколадо (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

дваесет − четири =

Слични објави

Хаос на Инстаграм поради старите фотографии од венчавката на Одри Хепберн (ФОТО)

Еспресо

Прекрасната МАМА и нејзиното МЕДЕНО СИНЧЕ си играат на плажа во Кан: ЕВА ЛОНГОРИЈА со малиот Сантјаго (ФОТО)

Igor

НИВНАТА ЉУБОВ КАКО ИНСПИРАЦИЈА: Бекамови ја слават 20 годишнината од бракот (ФОТО)

Igor

Се породи Шехерезад: Омилениот турски актерски пар го доби вториот син

Еспресо

Ова не го прават ни шеиците! Сораја ги „полеваше“ со пари пејачите на нејзиниот роденден (ВИДЕО)

Igor

Необичен тренд во карантин: Наместо пижами по дома, инфлуенсерките носат гламурозни фустани додека ги извршуваат обврските! (ФОТО)

Еспресо