17.8 C
Скопје
01:28 - 27 септември, 2023

НЕ СЕ ШТЕДАТ: Овие 6 хороскопски знаци се престроги кон себе

Секој од нас некогаш е престрог кон себе и со тоа успеваме да си нанесеме потешка „повреда“ отколку што би можел кој било друг.

Но, шест хороскопски знаци се вистински мајстори во оваа област. Навистина, да се биде свесен за сопствените маани е голема доблест, но не и по цена на себепонижување.

Еве за кого се работи:

Девица

Девиците се подеднакво строги и кон другите и кон себе. Понекогаш, дури можат и да бидат премногу осудувачки расположени. На овие личности им е потребно повеќе време за да научат да се прифатат себе такви какви што се, без да се обидуваат неосновано да се менуваат.

Вага

Тие се многу свесни личности и никогаш немаат намера да повредат некој друг. Но, кога се самите во прашање, пречесто заглавуваат во процесот на самосожалување. Тие ретко се гледаат себе како совршени, па поради тоа самите си поставуваат бариери и притисоци. Често, тоа резултира со нервоза и анксиозност.

Рак

Раковите имаат навистина топол и нежен пристап, но само кон другите. Кога се работи за нив самите, тогаш се нешто построги. И тие се луѓе кои сакаат нештата да се движат кон совршенството и многу ги растажува кога тоа не оди по нивниот план.

Риби

Тие можеби се однесуваат сосема природно, но никој не би сакал да биде во нивната глава. Една од причините е што постојано не се задоволни од тоа што го прават. Токму затоа, нивните мисли се исполнети со вина и срам, што може дури и да се каже дека се казнуваат себе кога не се такви какви што очекувале да бидат.

Близнаци

Од една страна тие можат лесно да ги пресретнат своите лоши мисли, но од друга страна личниот неуспех (односно она што го гледаат како таков), може целосно да ги уништи. Близнаците не поднесуваат незавршени нешта и секогаш ќе најдат начин да стават точка на она што го почнале. Понекогаш, тоа го прават и по цена на тоа да не спијат со ноќи.

Јарец

Тие се самоуверени, арогантни и во 90% од случаите успеваат да ги реализираат сите свои планови и намери. Но, останатите 10% предизвикуваат тие да сакаат да се скријат во зајачка дупка и да се загушат во самосожалувањето. Во вакви ситуации би се запрашале каде отиде Јарецот кого го познававте?

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

(Видео) Сопругата на Брус Вилис отворено: „Тешко е да се знае дали е свесен за својата болест“

Еспресо

Партнерката на Кијану Ривс отворено за љубовта со актерот: „Се чувствувам самоуверено на црвениот тепих“

Еспресо
Се вчитува....