24.8 C
Скопје
15:35 - 3 октомври, 2023

На „очајната домаќинка“ ѝ се закануваат 20 години затвор

Фелисити Хофман, ѕвездата на „Очајни домаќинки“, беше уапсена неодамна и за првпат јавно проговори што се случило.

Таа е обвинета, а и се изјасни виновна за делото измама и мито за резултати од тестови и испити на колеџ. Наводно, таа била дел од заговор за лажирање на САТ-резултатите на нејзината ќерка во 2017 година и платила 15.000 долари за друг да полага наместо неа, за да добие подобри оценки и со тоа, можност за упис на подобар факултет.

Таа е една од 14-те родители кои признале вина по ова обвинение и секој од нив ќе биде соодветно казнет. Максималната казна која ѝ се заканува на Хофман е 20 години затворска казна, 3 години условна и парична казна од 250.000 долари.

Слични објави

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо

Ана Бекута се пензионираше но само на хартија: „Јас и пензија, нема шанси!“

Еспресо
Се вчитува....