На „очајната домаќинка“ ѝ се закануваат 20 години затвор

Фелисити Хофман, ѕвездата на „Очајни домаќинки“, беше уапсена неодамна и за првпат јавно проговори што се случило.

Таа е обвинета, а и се изјасни виновна за делото измама и мито за резултати од тестови и испити на колеџ. Наводно, таа била дел од заговор за лажирање на САТ-резултатите на нејзината ќерка во 2017 година и платила 15.000 долари за друг да полага наместо неа, за да добие подобри оценки и со тоа, можност за упис на подобар факултет.

Таа е една од 14-те родители кои признале вина по ова обвинение и секој од нив ќе биде соодветно казнет. Максималната казна која ѝ се заканува на Хофман е 20 години затворска казна, 3 години условна и парична казна од 250.000 долари.

Слични објави

Џон Ленон за првпат јавно ја кажа својата култна изрека за Исус и „Битлси“, почина легендарниот Влада Дивљан и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Eспресо

Берлускони не се откажува од љубовта ниту на 83 години: Има нова девојка, помлада од претходната!

Еспресо

Рики Мартин стана татко по четврти пат: „Се роди нашиот Рен Мартин“ (ФОТО)

Igor

Глумицата Нина Деан доби син

Еспресо

Елена Ристеска имала објавено фотка со новото момче уште на 12 јули, ама никој не забележал (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп 14.10.2019 – понеделник

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 2 =

Слични објави

Трикови кои секоја домаќинка треба да ги знае

Igor

Фановите разочарани од дрскоста на Мадона: Кралицата никогаш не доцни, но и не наплаќа 600 долари за седиште

Igor

Адвокатот на Бритни Спирс ги исплаши обожавателите: Нејзината ментална состојба е како онаа на пациент во кома!

Васко Спасоски

Хороскоп за 20 ноември среда, Близнаците не смеат да си играат со својата позиција, Водолиите ќе бидат пресреќни

Igor

Таа го има најдобриот ЗАДНИК во светот, еве ДОКАЗ! (ВИДЕО)

Igor

Пејачката Ирена Спасовска ја откопча кошулата и ги покажа „близначките“ (ФОТО)

Igor