МОРБИДНО: Еве без што членовите на кралското семејство не патуваат никаде!

Не е тајна дека животот на членовите на британското кралско семејство е однапред одреден со многу правила и прописи. Но дали сте знаеле дека постојат и правила кои се однесуваат дури и на нивните патувања?

Имено, принцот Вилијам никогаш не смее да патува во ист авион со неговите деца бидејќи така на ризик се ставаат два наследници на круната. Но, тоа правило Вилијам не го почитува.

View this post on Instagram

Happy Father’s Day!

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Членовите на кралското семејство имаат и обврска на патувањата да понесат црна облека, со цел да можат да прикажат тага во случај некој член од семејството да почине додека тие се на пат.

Тие со себе носат и вреќички од нивната крв

Кога станува збор за принцот Чарлс и кралицата Елизабета тие на подолг пат не одат без сопствени вреќички крв за кои се грижи кралскиот доктор кој секогаш патува со нив.

Причината за тоа е секако доколку настане некој проблем и им затреба итна трансфузија, тие секогаш да ја имаат на дофат на рака сопствената крв.

Освен тоа, во куферите на кралицата задолжително се наоѓаат и сапуни со мирис на бор, семејни фотографии, колбаси, џин и низа слични работи… а носи и сопствена тоалетна хартија која е заштитена со печат кој само таа смее да го скрши.

Слични објави

Пејачот одговори на шпекулациите дека е болен: „Имав операција на вратот што ми ги уништи нервите“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Толку од љубовта помеѓу снаата и свекрвата: Ова е причината поради која Лепа Брена и Александра Живојиновиќ веќе не се сакаат (ФОТО)

Васко Спасоски

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Igor

Дара едвај ги „спакува“ огромните гради во минијатурното бикини (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Како ви се допаѓа Марија Шерифовиќ во цветен фустан? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

6 + 13 =

Слични објави

Анастасија Ражнатовиќ падна во базен, па едвај ги сокри голите гради (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Гитарата што ја поседувале легендите на „Битлси“ проценета на неверојатни 400.000 фунти

Еспресо

Снимка која го освои интернетот: Жена во самоизолација најде генијален начин да го прошета кучето од балкон! (ВИДЕО)

Еспресо

Јелена Карлеуша во жолто мини-бикини: Само што не ѝ испаднаа градите! (ВИДЕО)

Еспресо

Направете совршен салеп со цимет – совршен сојузник против кашлицата

Igor

Џулија Робертс поставува нови модни стандарди: Нејзината маска е апсолутен хит! (ФОТО)

Еспресо