Морав ПОВТОРНО ДА НАУЧАМ да зборувам, одам и пишувам: ТАЖНА ИСПОВЕД на ШЕРОН СТОУН за случувањето кое засекогаш и го промени животот

Шерон Стоун (61) ја отвори душата за застрашувачкиот мозочен удар кој го претрпела во 43-та година од животот и откри некои тажни детали во врска со тоа несреќно случување.

Имено, таа во интервјуто откри дека повторно морала да научи да зборува, да оди и да пишува после тоа. Актерката истакна дека здравствениот хорор, кој го доживеала во 2001 година, и го променил животот засекогаш.

Говорејки за својот проблем, Шерон истакна дека документарниот филм под назив „My Beautiful Broken Brain“ ја погодил поради сопственото искуство.

profimedia

„Во 2001 година имав мозочен удар и деветдневно крварење во мозокот кое засекогаш го промени мојот живот“, изјаи таа. „Имав само пет проценти шанси да преживеам“.

61-годишната Стоун изјави дека ги загубила речиси сите функции на левата страна, и дека и биле потребни повеќе години повторно да ги научи основните вештини. „Кога дојдов дома по мозочниот удар, едвај можев да одам. Мојот колк беше нестабилен. Не можев да гледам на левото око ниту да слушам на левото уво“, раскажа Шерон Стоун.

„Не можев да го напишам своето име речиси три години. Не можев да ја подигнам раката, па морав повторно да научам да читам и пишувам. Морав повторно да научам да зборувам“, истакна таа.

[ReviewDisclaimer]

Слични објави

Мини клуб сендвичиња со путер од кикирики, џем и банана (РЕЦЕПТ)

Igor

Ќерката на Здравко Чолиќ на Инстаграм се фали со дизајнерска торбичка од 4500 евра (ФОТО)

Еспресо

Годините ништо не и можат: Северина по подолго време позира во долна облека! (ФОТО)

На слава кај Џани: Пејачот им „лепеше“ по 500 евра на своите колеги (ВИДЕО)

Igor

Уште една радосна вест: Јана Стојановска ќе стане мајка

Igor

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

Igor

Остави Коментар

16 − 5 =

Слични објави

Луѓето не можат да поверуваат! Има 94 години и е мајка на една од најпознатите пејачки во светот! (ФОТО)

Еспресо

„Забранетата љубов“ ги руши сите бариери на Балканот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Шерон Стоун се пошегува на сметка на својот љубовен живот: „Тоа е вистинска комедија“

Васко Спасоски

6,5 милиони луѓе не можеа да му одолеат на задникот на Ријана во секси црната долна облека (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 25 септември 2019: Раковите ќе го добијат тоа што го сакаат

Igor

Деколтето на Мадона ги шокираше фановите: „Кој ја пуштил ваква во емисија?”

Igor