Многумина мислат дека не вреди толку: Дали и вам ви се допаѓа фотографијата за која Ким бара 10 милиони?

Ким Кардашијан Вест одлучи да ги тужи авторите на апликацијата за разубавување на „селфи“ со наслов iHandy, бидејќи без нејзина дозвола употребиле фотографија од неа за реклама.

Станува збор за апликација која додава шминка, филтери и менува одредени карактеристики на фотографијата.

Како што јавуваат американските медиуми, ријалити ѕвездата е посебно лута на авторите на апликацијата, бидејќи таа го објавила тоа селфи на својот инстаграм-профил за да ја рекламира својата линија на производи за шминка, а некој ја употребил за сопствена реклама.

Што се однесува до обвинетата страна, тие истакнуваат дека авторите не знаеле дека станувало збор за селфи на славната Ким.

„Апсурдна е одбраната дека не знаеле кој е на фотографијата која неовластено ја превземале од интернетот, тоа е една од најпознатите и најпрепознатливите жени на светот“, истакнал адвокатскиот тим на Ким Кардашијан.

И покрај тоа што секоја фотографија на славната убавица е неспорно атрактивна, многу корисници на друштвените мрежи, па дури и нејзини фанови тврдат дека претерала со побараниот износ.

Кое е вашето мислење?

Слични објави

Превкусна шарена салата со киноа

Igor

Душко Тошиќ веќе не ја следи Карлеуша на Инстаграм: Објави фотографија со друга жена

Igor

Српската пејачка Каја облече мини-фустан, а градите во секој момент ќе испаднат надвор! (ФОТО)

Ова е кралицата на италијанската кујна: Како настанало нејзиното височество – ПИЦАТА

Еспресо

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Igor

Претерала со фотошоп, ниту родена мајка не би ја препознала (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 + 11 =

Слични објави

Синот на Пирс Броснан е згоден „боли глава“! Можеби, позгоден од Џејмс Бонд, проверете (ФОТО)

Igor

Може да конкурира за најубаво деколте на естрадата! Водителката Стефановска по сако и црн градник на забава (ФОТО)

Igor

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Еспресо

Ирина Шајк во фустан кој мами воздишки! (ФОТО)

Igor

Најопасната жена на Америка: Ја викале Тифусарката Мери, а заразила десетици луѓе пред карантинот

Еспресо

Дали смеете да го користите млекото за сончање кое ви останало од лани?

Igor