МЕГАН МАРКЛ ОЧАЈНА: Новото правило на кралицата ја шокираше војвотката

Кралицата Елизабета е сосема свесна за протоколарните правила кои војвотката Меган ужива да ги крши, па конечно реши да стави крај на сето тоа.

Таа дознала за идејата Меган и Хари да посвојат уште едно куче од стационар, овојпат за малиот Арчи, па решила да воведе ново правило.

Тие работат во канцелариите во една од куќите на кралицата, а таа пак, не сака таму да влегуваат животни. Кралицата им кажала дека може да прават што сакаат на својот имот во Фрогмор, но не и во дворците кои се под нејзина надлежност.

Претходно, кралицата Елизабета апсолутно се спротивстави на идејата на Меган Маркл да пишува мемоари и да ги објави.

Слични објави

КАЈЛИ ГО ОСТАВИ ТРЕВИС? Се сликаа разголени, а сега таа продолжува соло! (ФОТО)

Igor

„Либеро Бенд“ снимија нова песна, во спотот еден куп згодни девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ким Кардашијан сака да го плати лекувањето на девојката застрелана на протестите за Џорџ Флојд

Еспресо

Српскиот глумец Власта Велисављевиќ вози и на 94 години!

Еспресо

Ја гризеше и бакнуваше по лицето: Водителката Лила откри со кого разменува нежности (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Подарок од половина милион евра: Марија Шерифовиќ ја чести мајка си!

Васко Спасоски

Остави Коментар

два × 1 =

Слични објави

Ова е ПРЕЖЕШКО! Пејачката Туна објави фотографии на кои позира гола! (ФОТО)

Igor

Кети Пери побегна од хотелот во кој беше Том Хенкс, кој е заразен со коронавирус! (ФОТО)

Еспресо

Пандемијата си го направи своето: Саша Ковачевиќ стави клуч на неговиот ресторан во Белград!

Васко Спасоски

Првата кралска должност на принцот Арчи: Сите во просторијата се смееја! (ФОТО)

Igor

Џејмс Франко обвинет за СЕКСУАЛНО малтретирање на свои студентки

Igor

Рита Ора ја покажа секси тетоважата на интимното место (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian