Мараја Кери конечно побара помош за болеста

Мараја Кери страда од биполарно пореметување на личноста, познато како манична депресија, кој погодува повеќе од 24 милиони луѓе во светот, а меѓу нив се наоѓаат и бројни познати ѕвезди кои отворено зборувале пред медиумите за својот проблем.

Мараја Кери, Деми Ловато и Бебе Реџа се само некои од нив кои се изјасниле дека боледуваат од оваа хронична состојба, што ја карактеризира промена на расположението, склоност кон тешки депресии и психотичност.

На Мараја Кери биполарно пореметување на личноста ѝ е дијагностицирано во 2001 година. По неколку емотивни и професионални крахови конечно побарала лекување и вели дека добро се чувствува.

„Се опкружувам со позитивни луѓе околу себе и го работам она што го сакам, пишувам песни и правам музика“, рекла Мараја.

Успеала да го надмине чувството на осаменост и сфатила дека не е единствената која болува од ментална болест.

Слични објави

СЕ ПРАВИ НАВЕЧЕР, СЕ ЈАДЕ НАУТРО: Неверојатен здрав појадок кој го топи салото

Igor

Кажете им збогум на акните со овие 4 природни есенцијални масла

Igor

Карлеуша објави фотка од сопругата на Саша Поповиќ во бикини (ФОТО)

Igor

Не е за мажи со слабо срце: Сузана Гавазова ги објави најжешките снимки досега! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Само кажете го ова и секој маж ќе полуди за вас: Пет реченици кои НЕНОРМАЛНО ГИ ВОЗБУДУВААТ!

Igor

Од што се плаши Северина: Ја ангажирале и бајачката на Кеба за спас

Igor

Остави Коментар

единаесет + три =

Слични објави

Таа и е пример: На овој член од кралското семејство му се восхитува Викторија Бекам! (ФОТО)

Igor

Ниту домашните не би го препознале: Погледнете како изгледа сега маестро Џорлев!

Васко Спасоски

Погледнете како изгледа Шерон Стоун (62) во бикини (ФОТО)

Лејди Гага одлучи да се самоизолира: Сега се дружам со моите кучиња! (ФОТО)

Еспресо

Северина ги покажа нозете во ултра краток шорц: „Изгледаш како божица“ (ФОТО)

Igor

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian