Луксуз и гламур на свадбата на Надал (ФОТО)

Рафаел Надал и Марија Франциска Чиска Перељо се венчаа во саботата на еден од најскапите имоти во Мајорка.

Instagram

На венчавката што се најавуваше со месеци, меѓу најзабележените гости беше кралот на Шпанија, Хуан Карлос Први. Иако се најавуваше дека на церемонијата ќе дојде со хеликоптер, тој дошол со автомобил, под силно обезбедувење.

Španski kralj stiđe na venčanje
Шпанскиот крал пристигнува на венчавката/фото: LLITERES POLLENCA / EPA

Модните критичари имаа полни раце работа, а некои од гостите посебно се издвоија со својот стајлинг.

Шпанскиот тенисер Фелисијано Лопез беше беспрекорно облечен, како и неговата сопруга Сандра Гего, која во цветниот фустан изгледаше многу женствено. Одлично ги споила фустанот и сандалите, а зелениот појас беше вистински потег.

Фелисијано Лопез со сопругата/ фото: El pais

Меѓу гостите беше и шпанскиот тенисер Давид Ферер, кој се појави со сопругата Марта Торнел. Марта е позната по лежерниот стил на облекување, но за свадбата добро се подготвила.

Marta i David: pogledajte njen šešir
Давид Ферер и Марта Торнел/фото: CLADERA POLLENCA / EPA

Забележани беа и аргентинскиот поранешен тенисер Хуан Монако, кој се појави во популарните лежерни чевли што ги носат сè повеќе мажи, но кои не се по вкусот на сите жени. И неговата девојка Дајана Арнопулис доби позитивни коментари за стајлингот. Според модните критичари, Дајана била една од најдобро облечените придружнички на спортистите.

Dopada li vam se njihov stajling?
Хуан Монако со девојката: фото/CATI CLADERA POLLENCA / EPA

Еве како беа дотерани и некои други гости на свадбата.

rafaelnadalfans.com
El Pais

Слични објави

Почина Зденка Вучковиќ, првата детска ѕвезда во поранешна Југославија (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Бугарско-македонската старлета Драгана Спасовска има порака до македонските власти! (ВИДЕО)

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Igor

Овие дами го срушија интернетот: Најдраматичните објави за бременост на славните! (ФОТО)

Еспресо

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците (ФОТО)

Igor

Капути кои треба да ги облече секоја дама (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × четири =

Слични објави

КАЈЛИ ГО ОСТАВИ ТРЕВИС? Се сликаа разголени, а сега таа продолжува соло! (ФОТО)

Igor

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Еспресо

Брз, едноставен и супервкусен оброк за целото семејство – Тестенини со пилешко и спанаќ (ВИДЕО)

Igor

ОД ЅВЕЗДА ДО БЕЗДОМНИЧКА: Порно-актерка живее во тунелите под ГРАДОТ НА ГРЕВОТ

Igor

Мајли Сајрус брзо го заборави сопругот, па си фати девојка и заедно слават роденден (ФОТО)

Igor

Ирина Шајк и Бредли Купер конечно се договорија околу старателството!

Еспресо