ЛОКУМЧЕ Стефанија Бубало: Со добра организација и дисциплина, се постигнува успех на сите полиња

Стефанија Бубало пред неполн месец наполни 19 години. А дисциплина има како за зрел и мудар човек. Постојано е во теретана, наместо во дискотеки. Наместо алкохол, како повеќето од нејзината генерација, одбира да се тренира и да води здрав живот. Нејзината сестра Елена (која и самата е фитнес тренер), ја запишала на гимнастика без Стефи да изрази желба, па така кај неа се родила љубовта кон спортот. Потоа, сестра ѝ почнала да ја обучува да биде фитнес тренер што е и нејзин моментален ангажман. Па, неместо во кафич, Стефи ќе ја најдете во UltimateFit Alebras. Иако ги има сите можни квалитети, а и понуди, Стефи Бубало не сака професионално да се занимава со моделство и манекенство. Фотографиите што можете да ги погледнете подолу (и на нејзиниот Инстаграм профил) се чист ќејф.

Фото: Приватна архива

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Се вчитува....