19.8 C
Скопје
04:51 - 20 јули, 2024

Лејди Гага: Влакната на нозете се дел од мојот стил

Лејди Гага е една од годинашните домаќини на модниот настан Мет гала. Таа со приватен авион долета во Њујорк, а додека патуваше, сподели фотографии на Инстаграм.

Таа беше облечена во фустан со апликации од лимони, а на појасот врзала карирана кошула во зелени нијанси. Но, таа направила и неочекуван потег кој воодушеви дел од фановите, а дел ги згрози.

Пејачката истакна дека веќе не ги бричи и депилира нозете, туку остава влакната да го надополнуваат нејзиниот изглед.

Лејди Гага не е прва од славните личности кои го промовираат овој изглед.

Заедно со нејзе, домаќини на Мет галата ќе бидат и Ана Винтур, Серена Вилијамс и дизајнерот Алесандро Мишел.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....