КРАЛИЦИ НА БИКИНИТЕ: Ирина Шајк на врвот (ФОТО)

Истражувањето кое го спроведе брендот Blubela, кој произведува долна облека и костими за капење, ѝ ја донесе на Ирина Шајк титулата Кралица на бикинито.

Instagram

За постовите на Инстаграм, на кој има 12,3 милиони следбеници, а на кои позира во костими за капење од брендот Hunza G, добива до 67.000 евра.

Instagram

Алесандра Амброзио, која има во просек 150.000 лајкови на објава е на второто место.

Instagram

На третото е Емили Ратајковски, која ја следат 23,3 милиони луѓе.

Instagram

На четвртото место е „плус сајз“ моделот Ешли Грејем со 8,6 милиони следбеници на Инстаграм.

Потоа следуваат Кендис Свонпул и Роузи Хантингтон Вајтли.

View this post on Instagram

Pre-sunset 🌅😍 #currentsituation

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

View this post on Instagram

Living from the heart 💛 #NewMoonfeelings

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

View this post on Instagram

Sun-Tan-Rini ☀️🍑🇬🇷

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

View this post on Instagram

Bye 2018

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

View this post on Instagram

Weekend Dreamz ✨

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

View this post on Instagram

Where I’d rather be 💦

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

View this post on Instagram

A place in the sun ☀️

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on

Слични објави

Лила, вака не е хумано: Дали е ова најжешката фотка на Филиповска за ова лето? (ФОТО)

Igor

Сексуалната желба се враќа и со чај

Igor

НЕВЕРОЈАТНИ ТРАНСФОРМАЦИИ: Славни личности кои направија драстична разлика во килограмите (ВИДЕО)

Еспресо

Емили Ратајковски со провокативен стајлинг – За некој секси, за некој вулгарно (ФОТО)

Igor

Анџелина Џоли: Систем кој ме штити мене – но не и ќерка ми само поради бојата на нивната кожа, едноставно не е допустлив!

Еспресо

ДОМАШНА СНИМКА: Лепа Брена со ЦРЕВО ВО РАКА како што никој не ја видел досега (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

20 + 16 =

Слични објави

НАПРАВЕТЕ И ГО ОВА НА ЖЕНАТА И ЌЕ БИДЕТЕ НЕЈЗИН КРАЛ: Само една работа ве дели од МАЈСТОР ВО КРЕВЕТОТ!

Igor

Рики Мартин и Енрике Инглезијас ги израдуваа фановите! (ФОТО)

Еспресо

Актерката во најдобрата спортско-елегантна комбинација до сега! (ФОТО)

Igor

Неочекувано, но во нејзин стил: ВИКТОРИЈА БЕКАМ во цветно издание ја „донесе“ пролетта во Њујорк (ФОТО)

Igor

Емили Ратајковски во минијатурно бикини не потсети зошто нејзиното тело е сон на многу мажи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кортни Кардашијан одговори на шпекулациите за нејзината бременост! (ФОТО)

Еспресо