21.8 C
Скопје
01:49 - 16 јули, 2024

КОЈ НАЈМНОГУ МУ ОДГОВАРА НА ЛАВОТ? Четири најубави парови според хороскопот

Сигурно сте сретнале барем еден пар во вашиот живот кој зрачи со хемија, а и повеќе од очигледно е дека се компатибилни и си одговараат еден со друг.

Според астрологијата, се работи за овие парови:

Бик и Рак

На нивната врска сите им завидуваат. Тие си се лојални еден на друг, се грижат и ретко влегуваат во конфликти. Колку долго и да се заедно, нивната љубов е иста како и првиот ден. Пред другите често изгледаат како да се тинејџери.

Лав и Лав

На драматичниот Лав не може никој да му одговара подобро отколку некој ист како него. Тие се самоуверени и лесно им е да уживаат во заедништвото сигурни дека се најдобри од сите. Затоа и си се одлична поддршка еден на друг. Единствен проблем може да биде само нивниот бурен темперамент.

Водолија и Близнаци

Тие воспоставуваат длабока психолошка врска која со текот на времето станува сè подлабока, но ретко кој ја разбира. Нивниот начин на комуникација е речиси телепатски и најчесто изгледаат како да си ги читаат мислите еден на друг.

Риба и Скорпија

И давта знака се водат по своите емоции, а тоа ги прави исклучително компатибилни. Исто така имаат и силна психолошка и интелектуална поврзаност и најмногу уживаат во меѓусебните разговори. Во исто време се и страсни, но и многу романтични.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....