Кејти Пери ќе се мажи: Некој одлучи да ме трпи до крајот на животот

Според она што извор близок на глумецот го открил за магазинот „People“, Орландо Блум и Кејти Пери планираат свадба.

„Изнајмија организатор за венчавка за да ги финализираат сите детали. Кејти го има главниот збор, но и Орландо е вклучен во планирањето. Ќе биде весела прослава во кругот на најблиските пријатели и членови на семејството“, рекол изворот.

View this post on Instagram

full bloom

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

Иако Кејти и Орландо не се изјасниле во врска со ова, откриено е дека венчавката би требала да се случи до крајот на годинава.

„Некој одлучи да ме трпи до крајот на животот, напиша пејачката покрај заедничката фотографија на Инстаграм, на која го покажа свршеничкиот прстен.

Слични објави

Ријана за првпат со дураг на насловна на Вог: Единствената работа која навистина може да го подигне детето е љубовта

Еспресо

ПРОПУШТЕНА ПРИЛИКА: Сандра Булок и Кијану Ривс открија што криеле цели 25 години

Igor

21 година по култната сцена од „Сурови намери“ актерките го повторија бакнежот

Еспресо

Еве поради што немате тен каков што посакувате

Igor

Поминаа 13 години од смртта на Тоше Проески, но болката е како да беше вчера: Македонските ѕвезди не го заборавија ангелот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете како да го поправите патентот за секунда само со помош на вилушка и уште 28 неверојатни трикови! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

6 + петнаесет =

Слични објави

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Igor

Деми Роуз стана каубојка во пустината (ФОТО)

Igor

Ова е модна катастрофа! Луна Џогани треба под итно да си ангажира стилист! (ФОТО)

Igor

Родена е Саманта Фокс, Здравко Чолиќ го забележа првиот значаен успех и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor

Посни чоко бомбици со бадеми

Igor