Кажи ми какво вино пиеш, ќе ти кажам каков ти е карактерот

Афинитетот кон одреден вид на вино многу зборува за вашиот карактер, тврдат француските истражувања за алкохолниот пијалок кој го конзумираме од шестиот милениум пред нашата ера!

Црвено вино

Ако најчесто одбирате црвено вино, од тоа може да се заклучи дека сте многу амбициозни, кариеристи, веројатно дека добро заработувате, но и уште многу нешта. Имено, дури над половина од љубителите на црвено вино завршиле факултет, 81 отсто се задоволни со работното место, а 65 отсто и понатаму се многу амбициозни и сакаат да напредуваат во кариерата. Четвртина од оние кои уживаат во црвено вино најмалку три пати во годината патуваат во странство. Кога се опишуваат себе, најчесто одговараат дека се самоуверени, релаксирани, силни и интелигентни. Виртуалните пријателства не им се силна страна, повеќе сакаат да уживаат очи во очи.

Бело вино

Ако ви се омилени белите вина тоа значи дека сте ведри, опуштени, практични, задоволни со својот живот, дека ја сакате домашната атмосфера, но и дека заработувате помалку од љубителите на црвено вино. Од оние кои пијат бело вино само 43 отсто имаат факултетско образование, а поголем дел не се посебно заинтересирани за успех во кариерата. Две петини од испитаниците дури и признале дека не се ни амбициозни. Одморот го минуваат најчесто во својата земја, а малку од нив имаат желба да посетат егзотични дестинации. Себе се опишуваат како практични, паметни, срамежливи, тивки… Кога станува збор за емотивниот живот, дури 85 отсто се изјасниле дека се најзадоволни кога се сингл.

Розе

Повеќето од половина од лицата кои се изјасниле како љубители на розе виното останале на средношколската диплома. За нив се верува дека се гласни, топли и харизматилни. Ги обожаваат социјалните мрежи, всушност, од нив, честопати се зависни. Истовремено се и контраст и рефлексија на љубителите на бело или црвено вино. Автентични, но комплицирани. Неретко ќе гледаат во екранот на телефонот додека сте заедно.

 

Што мислите вие: Ја има ли виното моќта да не „открие“?

Слични објави

Имате дилема каде да летувате во нашата земја? Ова се топ 3 дестинации по препорака на Елена Велевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Татко и син ја негуваат фолк музиката: Разговор со Николче Тасев од бендот „Генерација 2“

Михаило Донев

Драстичен „рез“ на Моника Белучи: Кратка фризура за која само малку жени се одлучуваат (ФОТО)

Igor

Ѕвездата од „Stranger Things“ помина низ тешка операција! (ФОТО)

Еспресо

ЖЕДНИ ЗА ОДМАЗДА: Обидете се да не им згрешите на овие три хороскопски знаци

Igor

Бела Хадид лута на Инстаграм: Ѝ избришале фотографија зашто ја означила Палестина

Еспресо

Остави Коментар

9 − 3 =

Слични објави

Мадона го даде своето мислење за обвинувањата против Мајкл Џексон: Им ги затвори устите на критичарите!

Igor

Вака изгледа синот на Ана Бекута кој го оставила во дом за сирачиња! (ФОТО)

Васко Спасоски

5 хороскопски знаци за кои декември ќе биде најдобриот месец оваа година

Igor

Се огласи Сораја по нејзиното апсење: Се е во ред, не претерувајте! (ФОТО)

Еспресо

Ники Минаж се омажи за сексуален престапник! (ФОТО)

Igor

Хороскопски знаци кои НЕ ЗНААТ што е тоа НЕРВОЗА!

Igor