19.8 C
Скопје
00:01 - 27 септември, 2023

Како домаќинките од естрадата ги вапсаа своите јајца утрово

Традиционално, пред изгрејсонце на Велики четврток, се вапсуваат првите велигденски јајца.

Погледнете како тоа го направија ѕвездите од македонската естрада:

Анита Даева/Инстаграм
Росана/Фејсбук
Калиопи/Инстаграм
Сара Мејс/Инстаграм

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....