24.8 C
Скопје
15:33 - 3 октомври, 2023

И ТОА СЕ СЛУЧИ, Русин и Косовка со заедничка песна (ВИДЕО)

Летото е познато по тоа што во овој период на пазарот излегува најголемиот број песни од уметниците во сите делови од светот.

Но тоа што последно пристигна како вистинско изненадување е музичката проекција меѓу пеачката од Косово, Ера Истрефи и рускиот репер Алгие.

Ова е прва соработка од ваков вид, имајќи ги предвид и политичките случувања меѓу Косово и Русија. “SAYONARA Детка “, токму така е насловот на песната на Ера Истрефи и Алгие.

Засега не е предвиден видео спот во кој ќе се појават со своите ликови двајцата пеачи. Потсетуваме дека убавата Ера Истрефи заедно со актерот Вил Смит и колегата Ники Џам ја пееја “химната“ на FIFA World Cup Russia, во 2018 година. Слушнете кулку убаво звучи песната на Ера и Алгие.

Слични објави

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо

Ана Бекута се пензионираше но само на хартија: „Јас и пензија, нема шанси!“

Еспресо
Се вчитува....