19.8 C
Скопје
04:50 - 20 јули, 2024

И ТОА СЕ СЛУЧИ, Русин и Косовка со заедничка песна (ВИДЕО)

Летото е познато по тоа што во овој период на пазарот излегува најголемиот број песни од уметниците во сите делови од светот.

Но тоа што последно пристигна како вистинско изненадување е музичката проекција меѓу пеачката од Косово, Ера Истрефи и рускиот репер Алгие.

Ова е прва соработка од ваков вид, имајќи ги предвид и политичките случувања меѓу Косово и Русија. “SAYONARA Детка “, токму така е насловот на песната на Ера Истрефи и Алгие.

Засега не е предвиден видео спот во кој ќе се појават со своите ликови двајцата пеачи. Потсетуваме дека убавата Ера Истрефи заедно со актерот Вил Смит и колегата Ники Џам ја пееја “химната“ на FIFA World Cup Russia, во 2018 година. Слушнете кулку убаво звучи песната на Ера и Алгие.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....