24.8 C
Скопје
19:56 - 28 септември, 2023

Гркинката на евровизија ГО ИСКОПИРА настапот на АНА НИКОЛИЌ: Ана ова го направи уште пред 13 години (ВИДЕО)

Елени ја ископира Ана Николиќ – овогодишната Евровизија, освен со настапот на Мадона кој предизвика голем број на коментари ширум светот, не пројде незабележано.

EPA/ Abir Sultan

Видеото јасно покажува дека претставничката на Грција Елени Фоуреира буквално го ископирала настапот на пејачката Ана Николиќ од Беовизија во 2006 година, кога ја изведе нумерата „Ромале, ромали“.

EPA/ Abir Sultan

Ова видео и самата Ана Николиќ го сподели на својот Инстаграм. А дали Елени навистина пронашла инспирација во настапот на Ана, не сме сигурни. А како сето тоа изгледа погледнете во видеото…

https://www.instagram.com/p/Bxrcd0Gn_AM/?utm_source=ig_embed

[ReviewDisclaimer]

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо
Се вчитува....