17.8 C
Скопје
21:38 - 15 април, 2024

(ФОТО) „Се прашувам ЗОШТО ТОЛКУ многу ПОСТИРАМ ЗА ТЕБЕ… ајде само дека ти е РОДЕНДЕН“: Весна Петрушевска доби оригинална честитка од ќерката Мина!

Во текот на вчерашнит ден инстаграм – профилот на нашата позната актерка Весна Петрушевска беше преплавен од бројни честитки по повод нејзиниот роденден.

Фото: Принтскрин / Instagram

Бројни јавни личност на своите профили јавно и го честитаа роденденот на Весна, а дел од нив беа и децата од нејзината актерска школа кои и испратија бројни честитки на профилот на актерката.

Актерката позната и под прекарот „Бејби“ сите добиени честитки ги сподели јавно пред своите фанови на социјалните мрежи, а една од нив е посебна бидејќи доаѓа од нејзината ќерка Мина.

Фото: Принтскрин / Instagram

„Среќен роденден од мене уште еднаш! Се прашувам зошто толку многу постирам за тебе… ајде само дека ти е роденден не сакам да ти го расипам денот! Само едно нешто ќе кажам ти се правиш за мене ама јас никако не ти враќам!“ – стои во искрената роденденска честитка на прекрасната Мина која ја посвети на својата мајка.

Фото: Принтскрин / Instagram

Профилот на Мина беше преплавен од прекрасни објави посветени на нејзината мајка Весна, секако по повод роденденот на актерката.

Весна набрзо остави коментар под објавата на Мина:

„Минче бе, те сакам најмногу на свет“ – напиша актерката дополнувајќи ја објавата со емотикони срце.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....