ФОТО: Јана Бурческа ужива во мајчинството

Пејачката и тв водителка на музиката емисија „Стисни Плеј“, Јана Бурческа, оваа година стана мајка по втор пат и ужива во мајчинството најдобро што може.

Иако, можеби музичката кариера е ставена на „пауза“ и сега почесто е присутна на малите екрани во улога на водителка, сепак, македонската јавност ја памети Јана и како врвен музичар.

Instagram
Instagram

Таа беше наша претставничка на Евровизија која воедно нејзиниот партнер ја запроси пред милионите гледачи на Евровизиското шоу.

Јана е мајка на две деца, Дона и Дарин. Таа не е многу активна на социјалните мрежи, но сепак, одвреме навреме, споделува моменти од приватниот живот кои никогаш не поминуваат незабележани. 

Instagram
Instagram

Така беше и овојпат, кога Јана деновиве сподели фотографија од прошетка на Козјак со своите најмили.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Детали од животот на Џесика Алба: Работи кои сигурно не сте ги знаеле за познатата актерка! (ВИДЕО)

Еспресо

По СТРИПТИЗОТ, пејачката го покажа и својот цврст задник во ТАНГА БИКИНИ

Igor

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Еспресо

Сите ги обожаваме: На улиците во Лондон доминираат пет стилови кои мора да ги практикувате (ФОТО)

Igor

ЗАБОРАВЕТЕ НА ДЕКОЛТЕТО: Нов тренд за истакнување на градите (ФОТО)

Igor

ВКУСОТ НА МЕДИТЕРАНОТ: Грчки лепчиња (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

11 + 13 =

Слични објави

Евровизија 2019: ТАМАРА блесна и на втората проба (ФОТО)

Igor

Три џемпери кои морате да ги имате оваа сезона во вашиот плакар! (ФОТО)

Еспресо

Бекам остана без возачката дозвола поради мобилниот телефон

Igor

Татјана и Новица слават годишнина од бракот

Еспресо

Познати се новите датуми за Евросонг! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите разочарани од дрскоста на Мадона: Кралицата никогаш не доцни, но и не наплаќа 600 долари за седиште

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian