Холивудските актери откриваат детали од снимањето на секс сцените – Оливија Колман: Ставам воден сунгер помеѓу нозете

Холивудските актери користат најразлични методи за да го направат снимањата на секс-сцените, што е можно попријатно. За дел од нив, некои актери јавно проговорија.

Имено, токму снимањето на секс-сцените, скоро секогаш носи доза на непријатност, а актерите прават сé за да се опуштат и да делуваат природно на еротски сцени.

Филмот „ 50 нијанси сиво“ е полн со експлицитни секс-сцени, а главниот актер Џејми Дорнан откри како се „заштитил“ за време на снимањето за да не се видат неговите интимни делови.

  • Вашите интимни делови се непроменети ако ги заштитите и ги ставите во ќеса со месо-боја. Сè ставам внатре и го прицврстувам. Тоа е многу чудна работа што ја правите секој ден – изјавил Џејми.

Храброст се бара и во алкохолот

Мајкл Фасбендер пак, со години пробувал неколку различни методи околу тоа како да ја намали непријатноста која ја чувствувал додека снимал еротски сцени. Имено, снимајќи ги сцените со Кира Најтли во филмот „Опасен метод“, парот барал храброст и самодоверба во алкохолот.

  • И двајцата бевме многу нервозни за тие сцени,бидејќи навистина не е пријатно. Фасбендер е апсолутно прекрасен – пиевме неколку голтки вотка пред да ја снимаме сцената и неколку чаши шампањ после тоа -раскажала Кира.

Покрај тоа, според нејзините раскажувања, Мајкл сметал дека најдобар начин за опуштање е да се кажуваат шеги и на тој начин да се постигне порелаксирана атмосвера.

  • Кажувате шеги и се обидувате да ги направите работите што е можно поопуштено, бидејќи да бидеме искрени, сакате да влезете внатре и веднаш да започнете да снимате вакви сцени за да завршите што е можно поскоро – објаснил Мајкл.

Координатор за интимност

Неодамна, продуцентите на серијата „Нормални луѓе“ ангажирале  таканаречен координатор за интимност, за да им помогне на Дејзи Едгар-Џоунс и Пол Мескал за време на снимањето на нивните сцени под јорганите.

  • Се работеше за создавање вистинско пријателство со Пол, за да можеме да си веруваме едни на други – рече Дејзи.

Оригинална идеја

Добитничката на Оскар, Оливија Колман, пак користела необична „бариера“ помеѓу нозете за време на интимните сцени во филмот „Миленичка“.

  • За да избегнете нешто што не би сакале, бидејќи се снима под чаршафи … ја прашав шминкерката дали ќе ми позајми сунѓери. Го навлажнив со вода и го ставам меѓу нозете. Мислев дека така сé ќе биди добро – рекла Оливија.

Скокање на топка за пилатес

Кејт Винслет пак имала уште пооригинален начин на снимање на сцените со секс. Таа наместо врз нејзиниот партнер, скокала врз пилатес топка додека ги снимала секс сцените во филмот „Романса и цигари“.

Слични објави

Познатата актерка ја одбила главната улога во „Титаник“: Не го сакав тоа

Еспресо

Ентони Хопкинс ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон!

Еспресо

Дали ова ќе биде најстрашниот хорор филм за 2020 година? (ВИДЕО)

Еспресо

Атиџе: Сакам малку да одморам од интервјуа, имам работа со пчелите

Еспресо

„Медена земја“ вечерва не доби Оскар, но Македонија е повеќе од горда на силната порака која медената екипа ја испрати!

Еспресо

Романтични комедии од деведесеттите од кои никогаш нема да се заситиме (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

12 − осум =

Слични објави

Филмови што ја одбележаа 2019 година: „Ирецот“, „Џокер“, „Медена земја“

Слободен Печат

Хоакин Феникс го освои Оскарот и одржа инспиративен говор: Не се чувствувам над другите, бидејќи сите ја делиме истата љубов! (ВИДЕО)

Еспресо

Македонија заразена од оскаровска треска: Кои се конкурентите на „Медена земја“

Еспресо

Проклетство, болест, несреќа: Пет култни филмови кои можеле да не бидат снимени! (ВИДЕО)

Еспресо

По Оскарите се одложува и 78-то доделување на Златен глобус

Еспресо

Експлицитни сцени кои им се тешки дури и на искусните актери: Оваа жена знае како да ги опушти

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian