Дознајте кои се трите клучни секс-зборови

Сексуалното образование во училиштата е повеќе од сиромашно. Се запрашав: што ќе сакав да дознаaм на часовите, а го научив по потешкиот пат, правејќи грешки во животот? Одоздола е одговорот на моето прашање, а потоа им го поставив и на моите другарки. Еве ги нашите „секс-мудрости“ од прва рака…

И жените сакаат секс!

Првпат се сретнав со поимот ерекција на часот по биологија. Учевме дека врз основа на ерекцијата можеме да препознаеме дали мажот сака секс. А што е со жената и со нејзината желба? Дали некој некогаш ни зборувал на часовите за потенцијалните начини на кои жената ја демонстрира желбата за секс? Се разбира дека не. Кога наполнив 15 години, ми беше кажано да бегам од момчињата што „те брзаат“, на 17 се прашував каде се тие момчиња, дали некој го има нивниот телефонски број?! Замислете, жените сакаат секс еднакво како и мажите! И тоа е сосема легитимно. Сексуалната желба не нè прави лесни жени.

Не, мажите не се секогаш расположени за секс

Кога првпат се најде во ситуација момчето да ѝ каже дека не е расположен за секс, Мина беше очајна. Беше убедена дека мажите постојано се расположени за секс и дека со тоа што не сака со неа, всушност планира да ѝ раскине. Да ѝ беше претставена помалку стереотипно машката сексуалност на часовите по биологија, Мина ќе заштедеше часови и часови неутешно плачење што следуваа по таа случка, а нејзиното момче можеби ќе собереше храброст да ѝ ги довери проблемите што го мачеа и кои му го уништија либидото во тој миг.

Комуникацијата е клучот за добар секс

Кога своите најрани сексуални искуства ги набљудува од сегашна перспектива, на Сања ѝ изгледаат просечно.

 

Слични објави

Цеца во бањарка на плажа – Фолк дивата „ги полни батериите“ пред свадбата (ВИДЕО)

Igor

Спајдермен одгледува кокошки: Том Холанд најде решение за недостигот на јајца во маркетите! (ФОТО)

Еспресо

Кети Пери е преплашена, но и многу внимателна за време на пандемијата! (ФОТО)

Еспресо

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor

Манекенката Накова само по градник прави селфи во лифт! (ФОТО)

Прва песна на Марија Денкин: Слушнете ја „Дали вреди“

Еспресо

Остави Коментар

1 × 4 =

Слични објави

Совети за совршен изглед на нозете (ФОТО)

Igor

Принцот Алберт од Монако е позитивен на коронавирусот

Еспресо

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Еспресо

Погледнете како изгледала Богдана Ражнатовиќ пред сите естетски операции! (ФОТО)

Еспресо

Го прашаа Аца Лукас дали знае кој е Бака Прасе: Неговата реакција и одговор ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Овие личности ги очекува огромна промена: 4 хороскопски знаци кои дефинитивно ќе успеат во животот!

Igor