Доста ми е од сѐ: Ријалити шоуто за Кардашијанс останува без една од славните сестри! (ФОТО)

Повеќе од 10 години откако најверојатно најпознатото семејство на светот ја отвори вратата од својот дом, една од прочуените сестри Кардашијанс одлучи да се повлече.

Кортни Кардашијан (40), најстарата членка на кланот Кардашијан-Џенер, повеќе нема да ги дели деталите од својот живот со милионскиот аудиториум!

Како што јавуваат светските медиуми, Кортни соопштила за време на гостувањето во една телевизиска емисија, а не ни криела која е причината.

„Одлучив да поминам повеќе време со своите деца и да им надокнадам се што сме пропуштиле да правиме заедно“, била искрена Кортни.

„Во новата 18 сезона ќе ви додевам уште, но после тоа се поздравуваме“, изјавила таа.

Profimedia

Кога ријалити шоуто „Во чекор со Кардашијанс“ започна да се емитува во 2007 година, Кортни беше слободна девојка без обврски, а денес таа е мајка на 3 деца – момчињата Мејсон (9) и Рејн (4) и девојчето Пенелопи (7), која ги имаше со Скот Дисик. Инаку, Кортни му дозволи на аудиториумот на ова ријалити и камерите дури да присувствуваат и на едно од нејзините породувања. Таа од секогаш била еднакво застапена во шоуто како и нејзините останати сестри, поради што со оваа изјава таа ја изненади американската публика.

На друштвените мрежи можат да се прочитаат коментари дека Кортни никогаш не била опседната со славата и парите, со што од секогаш „штрчела“, па оваа одлука и не етолку шокантна како што делува на прв поглед.

Слични објави

Нивес Целзиус ја покажа тетоважата на интимно место: Нејзините фанови постојано „зумираат“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Гулаб писмоносец продаден за 1,25 милиони евра

Igor

Колач од јаболка кој ќе ве освои со својот вкус и арома (РЕЦЕПТ)

Igor

НЕЈЗИНИОТ ГОЛ ЗАДНИК ГО ОДЗЕМА ЗДИВОТ! Кајли Џенер се сликаше гола за Плејбој (ФОТО)

Igor

Анџелина Џоли е вљубена во туѓ маж!

Igor

Дневен хороскоп за 23.11.2019: Бујната имагинација на Биковите ќе ги доведе до потполно уживање, а Водолиите треба да го избегнуваат алкохолот

Igor

Остави Коментар

три × три =

Слични објави

ИСПОЛНЕТА ДАМНЕШНА ЖЕЛБА: Меган Маркл и „на хартија“ е принцеза

Igor

ЗА ФИТ ТЕЛО: 4-минутни вежби кои заменуваат еден час вежбање во теретана (ВИДЕО)

Igor

Младата актерка која глумеше во филмот на Дизни, почина од тумор на мозокот

Еспресо

Фотографија вредна злато: Малкумина знаат дека се ВРСНИЧКИ, а еве како изгледала нивната ПРВА СРЕДБА (ФОТО)

Igor

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Крем од лимон

Igor