Дневен хороскоп за 25 септември 2019: Раковите ќе го добијат тоа што го сакаат

Овен
Ве очекува мирна работна атмосфера. Односите со соработниците значително се поправаат. Денот ќе биде полн со љубов што ја заслужувате, но мора да ја задржите. На љубовните односи им треба постојана грижа.

Бик
Време е да се позанимавате со обврските кои поради некои причини сте ги запоставиле. Регулирајте сè што можете денеска, ова е доста поволен ден. Ве чека исполнување на некоја желба.

Близнаци
Во сè што ќе започнете ќе имате голема поддршка од околината, што многу ќе ви значи. Во љубовта ќе почуствувате извесна стагнација, односите со партнерот не ви се средени и ќе се обидете да направите нешто околу ова прашање.

Рак
Ќе го добиете она што го сакате. Работата ви е стабилна, но можни се и некои помали грешки. Можно е да имате проблеми со партнерот бидејќи не сте во најдобри односи со него.

Лав
Малата плата максимално ве демотивира и сè повеќе се трудите што помалку да работите. Тоа ќе се подобри во иднина, наскоро ви претстои подобрување на финансиската ситуација. Можеби ќе ви треба повеќе искреност.

Девица
Ќе бидете зафатени со купување и нарачување. Не трошете премногу. Некоја женска личност ќе игра важна улога во врска со вашата финансиска положба. Не ја трошете попусто енергијата на долги разговори со банални теми.

Вага
Ве очекува пријатен, па дури и безгрижен ден, ќе имате многу време за вашите соништа и планови. Замислете ја својата иднина смело, како што сакате. Интелектуалната активност ќе ви биде зголемена, но под силно влијание на чустватата.

Скорпија
Денот ќе го поминете со некоја личност која ви е мила. Нејзиното присуство ќе биде причина за вашето добро расположение, а и работите кои треба да ги завршите во текот на денот ќе ги завршите доста успешно.

Стрелец
Денес проверете ги информациите што ги добивате, особено ако се однесуваст на вашата работа. Во спротивно, може да преземете погрешен потег. Во попладневните часови овозможете си одмор за духот и телото.

Јарец
Денеска ќе бидете доста силни на зборови, но и на дело. Тоа што ќе го замислите ќе успеете и да го остварите. Мирно ќе пристапите кон решавање и реализација на плановите поврзани работата. Очекувајте и поголема заработувачка доколку ја завршите работата најдобро.

Водолија
За квалитетен љубовен живот пресудни ќе бидат моментите поминати во нежност. Романтиката со партнерот уште повеќе ќе ве зближи. Домашните обврски ќе бидат на ваш грб. Плаќањето на сметките, грижата за децата и домашните задачи ќе ви бидат како тежина на главата.

Риби
Некои работи денеска ќе ви тргнат наопаку. Не треба тоа толку многу да ве загрижува и наместо да губите време во чекање и паничење веднаш започнете со работите. Ќе бидете принудени да одлучите за некоја работа за која сѐ уште не сте сигурни.

Слични објави

„Спајс Грлс“ РАЗОЧАРАА со првиот настап: Фановите УЖАСНАТИ, не можеле да ги ПРЕПОЗНААТ ПЕСНИТЕ!

Igor

ОБОЈ ГО УМОТ: Дизајнерката Ирина Тошева ја претстави летната колекција

Igor

Манекенката ја изнервираа лошите коментари и препорача: „Престанете да бидете толку злобни!“

Igor

Сопругата на Саша Поповиќ го прослави 50 роденден – Веднаш се пофали со подарокот од него (ФОТО)

Igor

Леонардо Ди Каприо со својата девојка во Кан: Поради неа станал и професионален фотограф? (ФОТО)

Igor

Тијана Дапчевиќ ѝ се обрати на малата Тијана Дапчевиќ: Сите мисли ќе ти почнуваат со множина и зад секоја ќе стои љубовта

Еспресо

Остави Коментар

петнаесет − 8 =

Слични објави

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Еспресо

Кристен Стјуарт поради прељуба изгуби главна улога!

Igor

Израдувајте ги најмилите – Банана торта во чаша

Igor

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor

Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Igor

Хари повторно на удар на медиумите: Меган му зборува, тој ја игнорира (ВИДЕО)

Igor