14.8 C
Скопје
02:52 - 28 септември, 2023

ЏОНИ ДЕП ГО ВОЗВРАЌА НАПАДОТ: Си ги нацртала модринките за да ме оцрни!

Според изјавата што ја дал за судот, тој никогаш не бил насилен кон неа и тврди дека Амбер на лицето и на телото нацртала модринки за да го обвини за злоставување и за да има повод за развод, јавуваат американските медиуми.

Бракот меѓу 55-годишниот Деп и 33-годишната Херд заврши во мај 2016 година, по само 15 месеци, а актерката го обвини дека ја претепал. Бракот законски е завршен во јануари 2017 година, што не е случај и со нивното јавно расправање во кое изнесоа многу пикантерии од приватниот живот.
Хард во „Вашингтон пост“ се опишала како жртва на семејно насилство, на што Деп одговорил со тужба за клевета.

На судот Деп му ги предал и пораките за кои тврди дека се последните кои Амбер му ги пратила пред разводот.

„Да го направиме тоа или да поништиме сè. Ти и јас ја имаме контролата. И се сакаме. Мислев дека си го предал барањето за развод. Рече дека заминуваш и рече збогум. Жал ми е ако те повредив. Само те сакам“, наводно му напишала Амбер.

„Кога не ѝ удоволив на нејзиното барање за пари, ме обвини за насилство, бараше забрана за приоѓање и се појави на суд со модринки и исеченици за кои тврдеше дека настанале кога сум ѝ го фрлил мобилниот во лице. Повторно тие обвиненија се лажни“, напишал Деп.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....