Бела Хадид закопчана до врат, но сепак успеа да ја „запали“ јавноста! (ФОТО)

Славната манекенка Бела Хадид, неодамна беше прогласена за најубава жена на светот. Научници кои што се воделе по теоријата на златниот пресек, ги анализираа дури и најмалите детали од нејзиното лице, како големината и положбата на устата, носот, брадата, јаболчниците и вилицата, па дојдоа до заклучок дека таа всушност има совршени пропорции. Така таа успеа позади себе да остави бројни други познати убавици.

Но, покрај тронот на убавината, Бела од неодамна се наоѓа и на модниот трон, а својот статус на модна икона одново и одново го потврдува.

Instagram

Еден поглед кон нејзиниот стајлинг и тоа веднаш ќе ви открие кое модно парче ќе се носи во наредната сезона. Така неодамна прошета со кожна јакна која сега сите ја сакаат, а на нејзините обожаватели не им побегнаа ни гломазните чизми кои таа обожава да ги носи. Исто така, таа редовно се наоѓа на листата за најдобро облечени дами, што не е ни чудо бидејќи нејзиниот стил го карактеризираат смелоста и предизвикот.

Токму таково храбро и предизвикувачко модно парче, подигна прашина помеѓу нејзините обожаватели.

Всушност, Хадид овој пат одлучи да се закопча до грло, па облече наизглед досаден комбинизон со ролка, но доколку погледнете повнимателно, ќе сфатите дека станува збор за поприлично самоуверен избор. Освен тоа што црниот тесен комбинизон со потпис на Александар Венг ја истакнува витката фигура на овој супермодел, тој е украсен со впечатливи бисери на необични места, па асоцира на пирсинг на брадавиците и папакот.

Instagram

Својот изглед го надополни со ретро фризура и обетки кои висат, така што уште еднаш потврди дека модата ја „врти“ на мал прст.

За да ја нагласи сензуалноста на ова парче, Бела позираше мудро за социјалните мрежи што ја „заскокотка“ имагинацијата на фановите и заработи бројни комплименти.

Слични објави

Развод после 24 години: Се распадна бракот на Доктор Дре и Никол Јанг

Еспресо

Како домаќинките од естрадата ги вапсаа своите јајца утрово

Igor

Цеца откри долго криена тајна: Дали платила за една од своите најпознати песни?

Igor

Вака изгледаат велигденските јајца на пејачката Тамара Тодевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Бијонсе на гала вечера се појавила во фустан под кој не се носат гаќички! (ФОТО)

Васко Спасоски

Шварценегер донираше 3 милиони за децата на кои им е скратен оброкот поради коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет + петнаесет =

Слични објави

„Злодело е да се покриваат овие гради“: Деколтето на Селма Хајек (53) го сруши интернетот (ФОТО)

Васко Спасоски

Анкетите покажаа: Ова се највозбудливите места за секс на отворено

Igor

БРИТАНЦИТЕ БЕСНИ: Покренаа петиција против Меган и Хари, а ова е причината!

Igor

Ламбе Алабаковски повторно стана татко: Прочитајте кое име го одбра за својот син! (ФОТО)

Еспресо

ЗИМА ПОЛНА ЉУБОВ: Овие пет хороскопски знаци ќе уживаат во романса во ладните денови

Igor

Ни­ко­гаш не ко­рис­те­те коз­ме­ти­ка со по­ми­нат рок

Igor