Банана пунџа: Најдобрата и наједноставна фризура кога косата ви е валкана, идеална и за на работа! (ВИДЕО)

Погледнавме неколку туторијали и совети како да ја добиете оваа пунџа, но иако звучи и изгледа навистина едноставно – најчесто токму тие „едноставни“ фризури најтешко се постигнуваат.

Социјалните мрежи се преполни со фотографии и туторијали за оваа фризура, а трендсетерките веќе „банана пунџата“ ја прогласија за задолжителен тренд.

Зошто банана? Па затоа што долниот дел од пунџата потсетува на обликот и закривеноста на бананата.

Со вас го споделуваме видеото кое според нас на најлесен начин го објаснува начинот на кој ќе ја направите оваа фризура.

Во секој случај, идеална е за секој ден кога вашата фризура не ви се допаѓа или пак за оние денови кога не сте стинале да ја измиете косата и да ја стилизирате.

Слични објави

Емили Ратајковски потполно гола во својата дневна соба (ФОТО)

Igor

Шармантната Адел успеала да симне 10 килограми со пилатес (ФОТО)

Igor

Ана Николиќ е повторно „мачка“: Српската пејачка се преполови и изгледа феноменално (ФОТО)

Igor

Го замени Бредли Купер за него: Ирина ужива во друштвото на овој маж! (ФОТО)

Igor

Џо Кокер го објави првиот албум, „Pink Floyd“ постигнаа ненадминлив рекорд и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Префинета чоколадна мус торта

Igor

Остави Коментар

дваесет − оне =

Слични објави

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Еспресо

Ќе ви го стопи срцето и на вас: Пенелопе Круз испрати порака до Италијанците (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СТАЛОНЕ, ВАН ДАМ, ШВАРЦЕНЕГЕР И МНОГУ ДРУГИ и испратија интересни пораки на ДРАГАНА МИРКОВИЌ на Инстаграм! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Грчка пита – Највкусната пита која некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ)

Igor

Нема шанси да ја препонаете: Кристијано Роналдо и Бредли Купер лудуваа по неа, а сега е една од најубавите жени во светот (ФОТО)

Еспресо

Новата песна „Јави се“ на Мите Стоилков, ќе ви разбуди љубовни спомени! (ВИДЕО)

Igor