АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА САКААТ ЕВРОВИЗИЈА? Еве кога планираат да се организира во САД!

Откако до медиумите стигна веста дека Мадона го потврди нејзиниот настап на Евровизија во Тел Авив, интересот за оваа манифестација нагло порасна.

Право на учество имаат членките на Европската радиодифузна унија, која пак тесно соработува со академијата Брајан од САД. Со ова, се отвора можноста во некоја од следните години натпреварот да се организира токму во САД, наведуваат повеќе израелски медиуми.

Извршниот директор на Евросонг смета дека со организирање на овој фестивал во Америка, истиот би стигнал до многу повеќе гледачи и би придобил повеќе обожаватели низ светот. Дури има и конкретен план, Евровизија да се одржи во САД во 2021 година.

Оваа година вкупно 41 земја земаа учество на Евровизија. Вечерва се одржува втората полуфинална вечер.

Слични објави

Почина легендарниот Макс фон Сидов: Глумеше во „Игра на тронови“ и фамозно играше шах со смртта (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Igor

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Нема да престанете да се смеете: Пејачот Џеј падна сред емисија (ВИДЕО)

Igor

Кога е вистинското време за купување чевли?

Igor

Вистинско летно уживање: Ладна чорба од домати (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − Шестнаесет =

Слични објави

Фановите побудалеа по нејзиното тело: Ким Кардашијан во секси пози во кревет (ФОТО)

Igor

„Hurricane“ ќе ја претставуваат Србија на Евровизија: Овие девојки никого не оставија рамнодушен! (ВИДЕО)

Еспресо

НА ХАРИ ЌЕ МУ СЕ СЛОШИ: Бившиот дечко на Меган е толку сладок што го нарекуваат ШЕЌЕР (ФОТО)

Igor

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Еспресо

Нивес Целзиус објави провокативна фотографија: Нема да знаете каде да гледате, горе или доле! (ФОТО)

Васко Спасоски

ДЕНЕС ЌЕ Ѝ БЕШЕ РОДЕНДЕН: Детали од потресните исповеди на непрежалената принцеза

Igor