Адријан Гаџа „заплива“ во други води : Познатиот пејач има нов бизнис! (ФОТО)

Познатиот пејач Адријан Гаџа од неодамна стана сопственик на еден од најдобрите ресторани во нашиот главен град, поточно во населбата Чаир.

Се разбира, тој нема да ја запостави својата музичка кариера, но ќе се посвети и во работењето на ресторанот.

– Решивме со моето семејство да отвориме ресторан во кој ќе има вкусна храна, пријатна атмосфера и супер услуга. Пред неколку дена беше отварањето и си поминавме супер. Јас и покрај ова ќе си продолжам да си работам на мојата кариера, веќе имам подготвено неколку песни и само чекам вистинско време да бидат пуштени во етер – ни изјави Гаџа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adrian Gaxha (@adriangaxha) on

Слични објави

Шварценегер со 28 години помлада девојка лудуваше на Октоберфест (ФОТО)

Igor

Каролина оригинална меѓу ресенските јаболка (ФОТО)

Igor

Еве што МОЖЕТЕ и ТРЕБА да научите од секој хороскопски знак!

Igor

Маќеата на славните сестри Вилијамс: Нивниот татко ме изгладнуваше мене и синот, немавме ништо! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 10.11.2019: Лавовите ќе се заљубат, а Овните можно е да обноват авантура со некој странец

Igor

Младата актерка се сруши во Кан: Падна во несвест поради претесниот Прада фустан (фото)

Igor

Остави Коментар

12 + три =

Слични објави

Се обесија близнаци кои учествуваа во познато „ријалити“: Во шумата било пронајдено и проштално писмо (ФОТО)

Васко Спасоски

Карлеуша објави фотка од сопругата на Саша Поповиќ во бикини (ФОТО)

Igor

Пејачката Аланис Морисет повторно бремена

Igor

Зошто Холивуд ЈА МРАЗИ Гвинет Палтроу? Бурни караници, мавање со помфрит…

Igor

„Ауди“ ја повлече „провокативната“ и „опасна по живот“ реклама со девојчето и бананата

Еспресо

Ќерката на раперот Ерик Б загина во фатална сообраќајна несреќа

Еспресо