Рекордер: Британец паднал 157 пати на тестови за возачки испит!

Најновите статистики покажаа дека анонимен маж од Велика Британија го соборил рекордот во полагање тестови во автошколата.

Британецот успеал да го положи теоретскиот дел од тестот за возење откако не успеал да одговори точно на него, ниту помалку ниту повеќе, туку 157 пати.

Тој потрошил 3.000 фунти за сите полагања на теоретскиот дел од испитот и дури сега може да седне во автомобил и да учи да полага возење.

Агенцијата за управување со возила во Велика Британија неодамна објави нов рекорд во бројот на обиди за тестирање, пред практичниот тест за возење.

Досега на прво место беше жената што се обидуваше да ги положи тестовите 117 пати, но овој маж, сепак, успеал да ја надмине, пренесе порталот „ЛАДбајбл“.

Слични објави

Одличен трик кој ќе ви открие дали вашите штикли ќе бидат удобни!

Слободен Печат

Бројни промени во светот на модата кои се случија во 2019 година (ВИДЕО)

Слободен Печат

Меланија Трамп во војнички капут: Модна класика покрај која ништо друго не ви треба (ФОТО)

Igor

Ешли Грем пие кафе додека го дои своето бебе! (ФОТО)

Еспресо

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Еспресо

Сестрата на Амал Клуни заработува од коронавирусот, дизајнира маски за лице

Еспресо

Остави Коментар