18.8 C
Скопје
05:33 - 20 јули, 2024

Ништо од ТАЈНАТА ВЕНЧАВКА: Се омажи ќерката на Шварценегер (ФОТО)

Популарниот глумец Крис Прат го кажа судбоносното да со ќерката на популарниот Терминатор, Катерин Шварценегер. Свадбената церемонија се одвивала под таинствен вел, како и сите детали што се однесувале на организирањето на венчавката. Семејството се обидело да ја скрие венчавката од очите на јавноста, но папараците сепак успеале да фотографираат.

Profimedia

Било јасно дека нешто се случува штом на имотот Сан Исидро во Монтесито, Калифорнија се појавиле Крис Прат и Катерин Шварценегер.

Profimedia

Овој ранч е познат како еден од најлуксузните имоти, а се протега на повеќе од 500 хектари приватно земјиште кое има поглед на Тихиот Океан.

Profimedia

Активностите како поставување цвеќе и други декорации почнале оклу 10 часот и било јасно дека се подготвува венчавка. Семејството на Шварценегер стигнало околу 17 часот, а обезбедувањето вешто ги криело.

Profimedia

Голем автобус со замаглени стакла ги донел гостите до ранчот. Невестата носела раскошен фустан без прерамки, а имала и долг вел.

Profimedia

Како што пренесоа странските медиуми, највесели на свадбата биле родителите на невестата.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....