НА ХАРИ ЌЕ МУ СЕ СЛОШИ: Бившиот дечко на Меган е толку сладок што го нарекуваат ШЕЌЕР (ФОТО)

Пејачот Мер Кардл признал дека во минатото кратко време се забавувал со Меган Маркл, која тогаш била актерка, а денеска ужива во својата улога на војвотка од Сасекс.

Мет и Меган се запознале преку Твитер. Тој ја гледал во серијата „Suits“ и многу му се допаднала, па одлучил да најде начин да стапи во контакт со нејзе.

Меѓутоа, се зборуваше и дека Меган била таа која прва го побарала, на што Мет изјавил дека тоа воопшто не е важно, бидејќи врската веќе е завршена.

„Тогаш значеше, денеска не. Навистина го мислам тоа. Смешно е како од ништо се прави нешто“, изјавил тој.

Тие се гледале по разводот на Меган, пред таа да го запознае принцот Хари. Се зборуваше дека Мет престанал да ѝ се јавува бидејќи запознал нова девојка.

Меѓу своите обожавателки, Мет е познат по прекарот „шеќер“.

View this post on Instagram

Was a sweaty one up the Heath today 💦🐶

A post shared by Matt Cardle (@mattcardleofficial) on

Слични објави

Мари направила куќа од 40 квадрати од песок, глина и слама: Мала е, но има сè што ми е потребно! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

„Мењам козу“: Најдоброто од „Еден на Еден“ овој викенд! (ВИДЕО)

Еспресо

По Џенифер Анистон и Метју Пери се приклучи на Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

Почина познатиот глумец од „Сопранови“, синот порача: Никој не беше ПОДОБАР од тебе тато! (ФОТО)

Igor

Ех да имаш мајка како Аделина Тахири (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Се ожени ГЕРЕТ БЕЈЛ: Семејството на невестата не било покането на свадбата

Igor

Остави Коментар

петнаесет − пет =

Слични објави

15 парчиња облека кои ви требаат за оваа пролет – Со нив сте комплетно опремени! (ФОТО)

Еспресо

Сите се неважни, обичен жабарник: Карлеуша ги подбра сите, а само таа има влијание на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер со ИНТЕРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ги израдуваа сите (ФОТО)

Igor

Необична глетка: Лисица и мачка си играат среде улица! (ВИДЕО)

Еспресо

Карлеуша откри што мисли Душко за нејзините провокативни фотки

Igor

НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Igor