21.8 C
Скопје
01:44 - 16 јули, 2024

Мајката на Дуа Липа со златен елек (ФОТО)

Мајката на светски познатата пејачка Дуа Липа, Анеса, објави слики на кои е облечена во традиционална носија. Дуа Липа, која по потекло е од Косово, со нејзините родители живее во Лондон, но нејзината мајка не крие дека сака да ја негува албанската традиција. Таа на Инстаграм објави слики облечена во народна носија и златен елек, а сликата датира од 1997 година кога Анеса Липа била невеста.

„Злато обработено на рака. Албанска традиционална носија -1997 година“, напишала Анеса Липа, покрај постот објавен на Инстаграм.

Долу под сликата не изостанува ниту коментар од нејзината ќерка Дуа Липа, која нејзината мајка ја нарекува кралица.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....