Вера Венг ја откри тајната за нејзината витка линија во седмата деценија: Коктели, работа и спиење!

Славната дизајнерка Вера Венг го шокираше светот со својата витка линија. Иако има 70 години, таа плени со своите витки нозе и рамен стомак, поради што многумина мислат дека станува збор за 20-годишна девојка.

Instagram

Венг последните неколку недели објавува фотографии од изолација и самата си ја рекламира колекцијата. Но, невозможно е да не го забележите и нејзиниот изглед.

Instagram

Една обожавателка ја замолила за совет. Таа ја прашала како може да се постигне совршено рамен стомак, каков што има и самата дизајнерка.

Венг одговорила: „Работа, спиење, коктел со вотка и не премногу излагање на сонце“.

Instagram

Нејзината исхрана се состои од многу намирници кои не важат за здрав животен стил. Таа сака, пица, крофни и чипс. За InStyle во 2016 година открила дека нејзиниот доручек најчесто е омлет, тост, сланина и пудинг од ванила, јаде пилешка супа и многу зеленчук, а за вечера бира кинеска храна.

Instagram

Во детството таа се занимавала со уметничко лизгање и била многу успешна, но не е тајна дека не сака да вежба. Единствено нешто во кое понекогаш ужива е голфот.

Слични објави

Модна утка на годината: Дуа Липа направи ГАФ кој го запали Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

5 симптоми што откриваат дека глутенот не ви годи!

Еспресо

Еве што му прави сапунот на вирусот – По ова видео сигурни сме дека ќе ги миете рацете повеќе од било кога! (ВИДЕО)

Еспресо

Еве како оваа сезона ќе го носиме летниот класик: Тексас шорцевите се основа на секоја добра комбинација! (ФОТО)

Еспресо

Ако сакате да го забавите стареењето, усвојте ги овие 13 нови навики!

Еспресо

Евтин и едноставен трик со кој вашите алуминиумски садови повторно ќе светат

Еспресо

Остави Коментар

четири × 1 =

Слични објави

Обувки кои ќе ја одбележат следнава пролет: Најудобниот модел на светот! (ФОТО)

Еспресо

Ова е водечкиот мејкап тренд оваа зима – Дали сте доволно смели да го пробате?

Еспресо

Домашно подготвен природен лек: Ослабнете и излекувајте се со сируп од рен

Слободен печат

ВИДЕО: Магичен бјути трик – Еве зошто сите ги мачкаат ноктите со паста за заби!

Слободен печат

Mожат повеќе да ви наштетат отколку да ви бидат од корист: Не ги консумирајте овие намирници за појадок

Еспресо

Одите во тоалет само „за секој случај“? Уролозите предупредуваат да се одвикнете од оваа навика

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian