Рижото со пилешко месо (ВИДЕО)

Состојки:
500 гр пилешки стек
1 главица кромид
2 чешниња лук
200 гр ориз
1 коцка за пилешка супа
500 мл вода
50 гр маргарин
Пармезан и магдонос

Слични објави

Шпанска пита со спанаќ

Еспресо

Пинџур, ајвар, малиџано: Традиционални македонски рецепти за зимница

Igor

Јогурт и кисело млеко за подолг живот

Igor

Пенест чоколаден колач кој не се пече (РЕЦЕПТ)

Igor

Префинет италијански сладолед од кафе

Igor

Богата и вкусна велигденска баклава (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

2 + Шестнаесет =

Слични објави

Како за 5 секунди да проверите дали месото е свежо и квалитетно

Igor

Грчка пита – Медитеранско задоволство кое топло ви препорачуваме да го пробате!

Еспресо

Посни карамел бомбици со лешници

Igor

Ќе ви ги задоволи сетилата: Пикантна пилешка супа

Еспресо

Подобро од сладолед: Ледени колачиња од банана без лактоза (РЕЦЕПТ)

Igor

Префинета чоколадна мус торта

Igor