Хороскоп за 27 јуни – Погледнете што ве очекува оваа сабота!

ОВЕН
Харизматични сте и добро се снаоѓате во работната средина. Во љубовта сериозно го разгледувате вашиот однос, особено ако досега сте имале несогласувања со партнерот. Се чувствувате несакано.

БИК
Од големо значење ќе биде вашата врска со соработниците, колегите и шефовите. Можни се проблеми поради вашите невнимателни реакции. Ќе чувствувате замор и нервоза.

БЛИЗНАЦИ
Имате шанса да влезете во нова врска или да постигнете рамнотежа, преку компромис, во сегашната врска. Секој ваш потег ќе зависи од партнеровата иницијатива. Внимавајте на грешките.

РАК
Искоритете го денов и обидете се да ја преземете ситуацијата во свои раце. Можеби ќе мора да бирате помеѓу партнерот и кариерата. Исто така се можни и романтични односи помеѓу вас и колеги од работа.

ЛАВ
Ако не сте во врска, ова ќе биде тежок период за вас. Поголем дел од времето ќе го поминувате со пријателите и со семејството. Барате сензуален и емотивен партнер кој може да ги поддржи вашите потреби и желби.

ДЕВИЦА
Бидете концентрирани на сè друго освен на љубовта. Давате приоритет на други обврски. Можни се недоразбирања со членовите на семејството.

ВАГА
Ќе ја подигнете врската на следно ниво. Потребни ви се мир и рамнотежа во животот, како и релаксирачка комуникација со партнерот. Ако не сте во врска ќе поминувате многу време во разговори на телефон, интернет или лице во лице со личноста која ви се допаѓа.

СКОРПИЈА
Очекувајте компликации во комуникацијата. Ќе бидете уморни и ќе ви недостига концентрација. Во љубовта ќе се соочувате со проблеми.

СТРЕЛЕЦ
Емоциите ќе ги задржувате во себе, што ќе биде проблематично за вашата врска. Слободните Стрелци денеска ќе сакаат да останат слободни. Можни се проблеми со крвната слика.

ЈАРЕЦ
Ве очекуваат проблеми од минато со кои треба да се соочите. Имате силна интуиција која треба да ја искористите на вистинскиот начин. Бидете внимателни.

ВОДОЛИЈА
Можни се несогласувања и погрешни заклучоци. Најдете начин да ги смирите вашите страсти. Не сте сигурни што сакате, но сè зависи од вас.

РИБИ
Фокусирајте се на најбитните обврски. Ве очекуваат патувања, договори и нови обврски. Бидете флексибилни. Ќе мора да вложите многу напор да стигнете до целта.

Слични објави

Дневен хороскоп: Големиот успех нема да дојде ако не се посветите на тимската работа

Еспресо

Руски астролог открива: Овие три знака во 2020 година ги чека голема среќа!

Igor

Дневен хороскоп за 22.10.2019: Лавовите губат контрола врз финансиите, а Рибите ќе пронајдат љубов

Igor

Хороскоп за вторник 31 декември – Биковите ги очекува радост, Девицата ќе има проблем со некој близок

Еспресо

Хороскопски знаци кои се шампиони во нервирање на другите!

Igor

Зошто секоја куќа мора да има чуваркуќа?

Еспресо

Остави Коментар

7 + 5 =

Слични објави

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата на наједноставен начин!

Еспресо

Дневен хороскоп 15 октомври 2019, вторник

Igor

Хороскопски знаци кои не сакаат долги врски

Еспресо

Како започнал трендот за китење елка (ФОТО)

Слободен печат

Видео хороскоп 30 јули 2019, вторник

Igor

Краток хороскоп: Три збора се доволни за да се опише секој знак

Еспресо