10.8 C
Скопје
08:55 - 27 февруари, 2024

Средби, флертови, убави шанси: Три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта овој викенд

Астролозите направија неделен хороскоп за сите знаци на Зодијакот и ги одвоија трите знаци кои че имаат најмногу среќа на љубовен план во текот на овој викенд.

Пред нив се интересни средби, пријатни нови личности, забави и по некој флерт, а некои и сериозно ќе се вљубат и ќе започнат врска…

Кој ќе биде погоден викендов од стрелата на Купидон, прочитајте понатаму.

Риби

Ќе бидете посакувани во друштво и тоа поради вашата неверојатна енергија и широка насмевка. Толку многу што како магнет ќе привлекувате луѓе, но и позитивни и многу интересни ситуации. Љубовна приказна може да започне сосема неочекувано, а има шанса да потрае долго, долго…Затоа не ги пропуштајте приликите, излезете од дома и поминете го викендот под отворено небо. На небото се ѕвездите кои и тоа како ќе работат за вас!

Рак

Срамежливте Ракови овој викенд ќе се впуштат во необичен флерт, што не е својствено за нив. Толку ќе им биде интересно, што малку повеќе ќе се „заиграат“. Сепак, со крајот на викендот верните ќе се вратат покрај партнерот, а осамените – кои веќе нема да бидат сами – работната недела ќе ја започнат на седмо небо. Дали ќе потрае врската. Зависи само од вас и од вашето „будење“.

Бик

Ѕвездите и понатаму ги протежираат Биковите на полето на љубовта, па ако го пропуштивте минатиот викенд заспани пред принцот/принцезата – еве ви нова шансаза размена на убави емоции. Осамените Бикови може да се соочат со духови од минатото, но – несвојствено за Бикот – тие ќе оживеат сосема нова интересна приказна. Некои Бикови некого ќе мора да разочараат поради прегратката кај некој трет, а расплети и заплети ќе има и во сабота и во недела. Во секој случај, многу забава и роматика е пред вас.

Априлски среќници: Два хороскопски знаци ќе бидат добитници на сите полиња

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....