24.8 C
Скопје
19:22 - 28 септември, 2023

Љубовен хороскоп за септември: Страст за Овните, авантура за Близнаците, изненадување за Јарците…

Првиот месец од есента за многу хороскопски знаци ќе биде романтично богат. Астрологот Анџела Перл открива какви љубовни авантури ни подготвуваат ѕвездите во септември 2023 година.

Овен

Во септември Овенот ќе доживее возбуда и страст во врските. Ќе бидете полни со енергија и подготвени да дејствувате. Не плашете се да преземете иницијатива и да преземете одговорност за вашите чувства. Вашето одлучно однесување може да доведе до успех.

Бик

Септември му носи на Бикот стабилност и хармонија во врските. Овој месец е добар за зајакнување на врските и поставување на темели за долгорочни врски. Поминувајте што повеќе време заедно со партнерот за да ја зајакнете интимноста.

Близнаци

Септември им ветува на Близнаците возбудливи авантури во љубовта. Ќе посакувате нови искуства и ќе запознавате интересни луѓе. Подгответе се за неочекувани пресврти во вашиот личен живот. Можеби ќе најдете некој/а кој/а ќе ви обезбеди незаборавни моменти.

Рак

Септември ќе им донесе на Раковите зголемена интимност и длабоко разбирање со партнерот. Емоциите ќе ви бидат хармонични и ќе можете заедно да решавате важни прашања. Овој месец е погоден за градење меѓусебна доверба.

Лав

Септември ќе им донесе повеќе можности на Лавовите да се изразат и да привлечат внимание. Вашата харизма ќе биде на врвот – ќе блескате! Овој месец ќе биде совршено време за исполнување на вашите романтични соништа.

Девица

За Девиците, септември ќе биде време за зајакнување и подобрување на семејните односи. Ќе се стремите кон хармонија и удобност во вашиот живот. Вашата грижа за саканата личност ќе ви помогне да создадете стабилност и целосно меѓусебно разбирање во врската.

Вага

Септември им носи можност на Вагите да најдат баланс помеѓу личните и професионалните обврски. Ќе можете да најдете хармонија во врските и во исто време да постигнете успех во кариерата. Не заборавајте да обрнете внимание на вашиот личен живот за да одржите рамнотежа.

Скорпија

За Скорпиите, септември ветува интриги но и страст во љубовта. Ќе чувствувате длабока привлечност кон партнерот и ќе копнеете за длабоки емоции. Дозволете си да се потопите во страсна врска и да ја изразите својата сексуалност.

Стрелец

Вашата љубовна врски може да биде инспирација за да преземете акција и да го подобрите вашиот живот овој месец. Вашиот партнер ќе стане ваша муза. Но, обидете се да избегнете конфликти и да не се жалите, туку веднаш кажете сè искрено.

Јарец

Во септември 2023 година, вашата љубов ќе процвета. Ќе откриете нови аспекти на вашата врска додека навлегувате во се подлабоки емоции. Подгответе се за пријатни изненадувања. Но, обидете се да избегнете љубомора и неосновани сомнежи.

Водолија

Септември ќе ви донесе можност да запознаете некој посебен/а или да ја продлабочите вашата постоечка врска. Ќе можете да преземете важни чекори во личниот живот. Отворената комуникација и искреноста ќе ви бидат силни страни.

Риби

Септември ветува возбудливи моменти во љубовта за Рибите. Ќе имате посебна привлечност и магнетизам, привлекувајќи нови партнери кон вас или пак, ќе ја зајакнете вашата моментална врска. Слободно изразете ги вашите чувства и желби.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо
Се вчитува....