13.8 C
Скопје
03:35 - 28 септември, 2023

(Фото) Кајли Џенер и Тимоти Шаломе „уловени“ како се бакнуваат во јавност: Екс-сопругот на Кајли ги гледа и љубомори

Раперот Тревис Скот бил меѓу публиката на концертот на Бијонсе, на кој присуствувале и неговата поранешна партнерка Кајли Џенер (со која има две деца) во друштво на нејзината нова љубов глумецот Тимоти Шаламе.

Еден од присутните на концертот на социјалните мрежи објави видео каде во толпата се гледа раперот Тревис Скот како стои недалеку од ВИП ложата во која биле Кајли Џенер и Тимоти Шаламе, што значи дека можел да ги види како се бакнуваат.

На 4 септември, Кајли Џенер и Тимоти Шаламе првпат се појавија заедно во јавност, по гласините за врска. Актерот и моделката беа заедно и на концерт на Бијонсе во Лос Анџелес. По концертот во американските медиуми беа објавени фотографии на кои Џенер и Шаламе се бакнуваат во ВИП ложата.

Романсата на Кајли Џенер и Тимоти Шаламе првпат излезе на виделина откако раблоидот DeuxMoi објави фотографии од парот на забава после ревијата на Жан Пол Готје во Париз. Извор близок до парот за таблоидот тогаш тврдеше дека Тимоти и Кајли заедно ја дочекале и Новата година во Аспен, а потоа се одморале на островите Туркс и Кајкос.

Кајли Џенер и Тревис Скот почнаа да се забавуваат во 2017 година, а една година подоцна парот ја доби ќерката Сторми. Во октомври 2019 година, Кајли и Тревис објавија дека прават „пауза“ во нивната врска, а во јуни 2021 година повторно беа заедно. Во февруари 2022 година, парот доби син, кој го нарекоа Ер. И покрај раѓањето на нивното второ дете, Џенер и Скот конечно се разделија во јануари 2023 година.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....