ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 СЕПТЕМВРИ: На неизвесноста мора да ѝ дојде крајот

Овен

Ве очекуваат мали компликации на деловното поле, но со малку напор ќе успеете да решите се. Осамени сте и не се чувствувате добро поради тоа. Не грижете се, доаѓа денот кога ќе стекнете нови познанства. Искористете го денот за себе.

Бик

Загрижени сте за ситуацијата што ја имате на работа и понекогаш ви се чини дека нема да можете да ги решите сите проблеми. Ако ви се допаѓа некоја личност што ја среќавате на работа, ќе имате некои компликации во таа релација.

Близнаци

Не очекувајте дека наскоро ќе направите големи промени на вашето работно место. Судбината сега не е на ваша страна. Ве очекува период во кој врската со саканата личност ќе биде полна со осцилации. Но запомнете, после дождот секогаш доаѓа сонце.

Рак

Ве очекува убав ден. Наскоро ќе имате можност да постигнете важен напредок на работа. Многу сте посветени на саканата личност и истото го очекувате за возврат. Пред вас е поволен период за љубов. Уживајте во заедничките моменти.

Лав

Не правете премногу важни работи денес, затоа што може да бидете склони кон грешки. Веќе некое време уживате во случајни средби, но време е одлучите за следен чекор на љубовно поле.

Девица

Денес денот ќе биде непредлив. Најдобро е да не планирате никакви активности. Ако имате проблем да комуницирате со саканата личност, обидете се да најдете компромис. Разговорот може го реши секој проблем. Не премолчувајте.

Вага

Бидете внимателни. Денес може да имате некоја штета или загуба. Ви се чини дека нема да можете да ги решите сите проблеми што се наталожиле со вашата сакана личност. Но одложувањето на истите само дополнително ќе ги влоши работите.

Скорпија

Бројните деловни обврски што ве очекуваат оваа недела ви претставуваат голем товар. Треба да смените некои работите на ова поле. Кога станува збор за вашата врска со личноста, работите се движат во нагорна линија. Немате причина за грижи.

Стрелец

Ве очекува фаза во која ќе имате мали несогласувања со некоја блиска личност. Но вашата дилема изгледа реална. Недовербата што во последно време се појавува помеѓу вас и вашиот партнер може да го направи своето.

Јарец

Ако се занимавате со приватен бизнис, полека можете да бидете подготвени за некои големи промени. Понекогаш ве загрижуваат некои работи кога станува збор за вашата сакана личност. Имате впечаток дека нешто премолчува. Внимавајте на вашата исхрана.

Водолија

Ве мачи работата. Понекогаш губите фокус и концентрација. Обидете се да најдете вентил. Морате да си помогнете. Вашата врска со саканата личност може да стане проблематична во наредниот период. Најдобро е да си ги кажете работите кои ве вознемируваат.

Риби

Ако отидете предалеку со вашите очекувања, одредени разочарувања на ова поле се неизбежни. Размислувате за љубовните промени што планирате да ги иницирате во наредниот период. На неизвесноста мора да ѝ дојде крајот.

Слични објави

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.
Се вчитува....