36.8 C
Скопје
19:21 - 15 јули, 2024

Астропрогноза за петок, 28 јуни: Лавовите ќе блеснат, а овните ќе поместат планини

Овен

На овој ден, овенот може да преврти планини. Ќе ви биде добро ако покажете малку повеќе одлучност и самодоверба. Одете смело кон вашиот сон.

Бик

Биковите ќе добијат многу нови искуства доколку не седат во четири ѕида. Комуницирајте повеќе со луѓето, излезете надвор и забавувајте се.

Близнаци

Можете да планирате деловни состаноци, тие ќе ви донесат успех. Користете ја вашата елоквентност за да ги убедите вашите партнери да ги поддржат вашите идеи. Не заборавајте на важноста на самопретставувањето.

Рак

Дента можете да ја посветите на решавање на семејните прашања. Можеби имате многу работа дома, време е да ја завршите. Во вечерните часови, можете да поминете време со најблиските.

Лав

На овој ден лавовите ќе блеснат со својата харизма, па не е чудно што целото внимание ќе биде свртено кон нив. Погледнете повнимателно во сите правци за да не ја пропуштите вашата судбинка љубов.

Девица

Овој петок ќе ви треба многу внимание и фокусирање на бизнисот. Не одложувајте за подоцна што треба да се направи. Во спротивно, обврските само ќе се акумулираат и ќе ви предизвикаат непријатност.

Вага

Утрото ќе се разбудите позитивно расположени. Ќе сакате да бидете среќни, да се забавувате и да научите нешто интересно. Затоа, одложете ги сите работи за подоцна и тргнете со пријателите во потрага по авантура.

Шкорпија

Скорпиите треба да посветат време на планирање на буџетот. Астролозите ве советуваат да не ги „профуцкате“ сите пари, подобро е да одложите дел од нив за попотребни нешта. Финансиската писменост ќе ви помогне да не живеете од месец за месец.

Стрелец

Вашиот оптимизам и енергија ќе привлечат нови луѓе и можности кон вас. Не плашете се да ризикувате и да пробате нешто ново. Денот ќе биде добар за големи набавки.

Јарец

Астролозите ве советуваат да избегнувате непотребен стрес. Ако почнете да чувствувате дека нешто не оди според планот – не се вознемирувајте, подобро размислете како брзо да ја поправите ситуацијата.

Водолија

Обидете се да бидете отворени за нови познанства и комуникација – тоа ќе ви донесе придобивки. Вечерта можете да ја поминете во романтична атмосфера со саканата личност.

Риби

Денес ќе се бара од вас да бидете пофлексибилни од вообичаено. Според астролозите, овој квалитет ќе ви помогне да избегнете конфликти и да одржувате добри односи со сите.

Астропрогноза за петок, 28 јуни: Лавовите ќе блеснат, а овните ќе поместат планини

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....