39.8 C
Скопје
17:12 - 19 јули, 2024

Цеца Ражнатовиќ на листа на најбогатите пејачки, еве кој ја „шие“: „Богатството не е гаранција за среќа“

Цеца Ражнатовиќ, Лепа Брена, Здравко Чолиќ и Драгана Мирковиќ се меѓу најбогатите пејачи во Србија, со богатство проценето на десетици милиони евра.

Драгана Мирковиќ е најбогата меѓу нив, со проценето богатство од 100 милиони евра. Покрај многубројните недвижнини, таа поседува и телевизија DM Sat. “Избирам сè друго само за да не бидам богата а несреќна. Не му го посакувам тоа никому. Луѓето грешат кога мислат дека богатството е гаранција за среќа”, изјави Драгана своевремено.

Лепа Брена има богатство кое се проценува на 80 милиони евра. Има луксузни недвижнини во Мајами, Монте Карло и Белград, како и јахта всидрена во Црна Гора. Некогаш беше сопственичка на Гранд продукција, но подоцна одлично се „опари“ продавајќи го својот дел.

Цеца е трета на листата на најбогати пејачки во регионот. Нејзиното богатство се проценува на 40 милиони евра, а поседува недвижнини во Белград и на Кипар. Нејизниот концерт на Ушче се најде на светската листа на најпосетени.

„Се сама себеси можам да си дозволам, не ми треба маж за да ме финансира. Мене ми треба некој да ми покаже искрени чувства, внимание и љубов“, истакна Цеца своевремено.

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....