13.8 C
Скопје
21:16 - 29 февруари, 2024

Астро прогноза за четврток, 8 февруари: Биковите да не носат одлуки, нова љубов за Водолиите

Овен

Не плашете се да преземете дополнителни обврски. Вашите претпоставени дефинитивно ќе ја ценат вашата желба да се развивате и да преземете одговорност за заедничката кауза, па можеби ќе ве наградат.

Бик

Бикот на овој ден не треба да носи избрзани одлуки. Брзите одлуки може да се покажат како погрешни. Подобро е да размислите за сè внимателно и дури потоа да дејствувате.

Близнаци

Денес можете да се посветите на нешто пријатно. Правете го тоа што го сакате. Тоа ќе ви донесе задоволство. Покрај тоа, може да добиете убава инспирација.

Рак

Раковите треба правилно да си ги постават приоритетите. Не се одвлекувајте од мали работи. Подобро е целото внимание да го концентрирате на поважни работи.

Лав

Лавовите денес ќе имаат неверојатно чувство на оптимизам. Ова ќе ви овозможи да ја отворите душата кон овој свет и да уживате во секој момент. Некој сакан може да ви подари подарок.

Девица

Не треба сами да донесувате професионални одлуки. Подобро е да се консултирате со експерти за да избегнете грешки. Во спротивно ќе се зафркнете.

Вага

Вагите со помош на својата дипломатија можат да ја решат секоја конфликтна ситуација. Ѕвездите ви даваат трпение, па нема да бидете особено нервозни.

Скорпија

Може да има потешкотии на патот до успехот. Многу ќе зависи од вашата перцепција. Обидете се да ја искористите денес целата своја волја и да покажете на сите кој е шеф во куќата.

Стрелец

Можете да го постигнете она што го сакате ако работите напорно. Никој нема да ви даде ништо само така. Или го заслужувате тоа и сте се избориле за тоа со изминат труд,  или да останете задоволни со тоа што го имате.

Јарец

Денес, вашата одлучност и истрајност ќе ви помогнат да постигнете значајни резултати во работата. Не плашете се да преземете одговорност и да го водите вашиот тим.

Водолија

Водолиите можат да најдат интересни луѓе за разговор. Сепак, бидете внимателни со спротивниот пол. Постои шанса некој да сака да ви го „украде“ срцето. Може да започне нова љубовна приказна.

Риби

Рибите треба само да се движат денес како што ги носи денот. Нема да има стресни ситуации, па можете мирно да се занимавате со својата работа. Ве очекува успех во пријателството и љубовта.

Среќници: Три хороскопски знаци ќе бидат на седмо небо оваа недела

Слични објави

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо

Среќници на месец март: Три хороскопски знаци ќе летаат на крилјата на среќата 

еспресо
Се вчитува....