10.8 C
Скопје
08:42 - 27 февруари, 2024

Кристијан Голубовиќ по третпат доби син: „Едвај чекам да го видам…“

Кристијан Голубовиќ, српска медиумска личност и ММА борец, и неговата сопруга Кристина Спалевиќ добија син.

Кристина вчера во текот на денот била примена во болница каде се породила со царски рез и родила машко дете, му го дале името Кирил, а Голубовиќ во оваа прилика објави:

– Добив син! Кирил пристигна! Пресреќен сум, како да не бидам, трет син!, рече тој, а потоа откри како се Кристина и бебето:

-Се породи во 20:30 часот. Кристина е добро, бебето е фантастично, фала богу се помина добро. Веднаш ми се јави, веднаш ми испрати слика од Кирил, преубав е. Едвај чекам да го видам и тие да се вратат дома – рекол гордиот тато за српските медиуми, не обидувајќи се да ја скрие среќата.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....