Штом ја носела Кејт Мидлтон, сите сакаат да ја имаат: Светот полуде по маската од 15 фунти

Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, ја посети хуманитарната организација „Бејби банк“ во Шефилд, која им помага на загрозените мајки.

Емотивната Кејт се разнежнила од приказните што ги слушнала таму, па дури и заплакала во неколку наврати, а на организацијата и подарила вредна опрема.

За таа прилика Кејт носела памучна маска која чини 15 фунти (околу 1.000 денари), а која ја произведува лондонскиот бренд „Амаиа“.

Маската со цветен дезен веднаш го привлече вниманието на јавноста, а лондонскиот бренд вели дека во рекорден рок е распродадена.

Погледнете ја.

кејт мидлтон со маска
Profimedia
кејт мидлтон со маска
Profimedia
кејт мидлтон со маска
Profimedia

Слични објави

За нежни и мазни раце, направете сами пилинг од маслиново масло и шеќер

Еспресо

Дали сте ги забележале? Ова се некои од најпознатите грешки во легендарните песни

Еспресо

Кортни Кардашијан го напушти реалното шоу по 13 години: Потребна ми е приватност

Еспресо

ЛЕТНАТА НЕГА на лицето е многу важна – не заборавајте ја

Igor

Што му прават хормоните на нашето тело? Од кортизолот расте стомакот, од естрогенот задникот

Еспресо

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Еспресо

Остави Коментар

десет − седум =

Слични објави

Кога ќе ги внесете овие билки во домот, внесувате и здравје: Еве зошто секој дом треба да ги има!

Еспресо

Џони Деп пред судијата го раскажа цел живот – од зависноста и забавувањето со Кејт Мос до ноќта кога умре Ривер Феникс

Еспресо

Хороскоп за 13 јуни: Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Еспресо

Погледнете! Позирале гушнати, а фотката стана хит поради деталот зад нив

Еспресо

Лиснати триаголници со сирење (РЕЦЕПТ)

Igor

Дневен хороскоп за 7 септември: Денеска работите ќе си легнат на свое место

Еспресо